A   A+   A++

Więcej wydarzeń szkolnych:

Zapraszamy na nasz szkolny Facebook >>>Pasowanie uczniów klas pierwszych

Fotorelacja z uroczystości:


Święto Patrona Szkoły

Jak co roku uroczyste apele z okazji Święta Patrona Szkoły rozpoczynały się słowami hymnu „Lotnik skrzydlaty władca świata bez granic”.

W trakcie apeli uczniowie klas młodszych poznali przygody bohaterów książki Adama Bahdaja „Pilot i Ja” oraz Roberta Zawady „Jak Gapa został pilotem”.
Zostały one przepięknie przeczytane przez pana dyrektora Przemysława Jaśkiewicza, panią wicedyrektor Agnieszkę Perę, panią Maję Czaplicką, panią Renatę Piechowską i panią Alicję Wilk.
Uczniowie klas III-VIII uroczyście upamiętnili zasługi polskich lotników, ich bohaterstwo i odwagę w walkach o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Wysłuchali wiersza „Lotnik”, który wyrecytowała Zosia Groblica z klasy VIII a. Młodsi uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli i wysłuchali prezentację przygotowaną przez pana dyrektora Przemysława Jaśkiewicza „Zawody związane z lotnictwem”, a starsi niezwykle ciekawą prezentację: "Ryżanka Japońska, Niesporczaki i Ham. Czyli kogo i co wysłano w kosmos poza ludźmi ?" Dzięki niej usłyszeliśmy wiele interesujących historii związanych z astronautyką.

Towarzyszyła nam piękna dekoracja wykonana przez pana Adriana Podpirko i panią Edytę Malinowską.
Nad całością czuwały panie: Katarzyna Chrupałła i Anna Pusz, pan Wojciech Jaśkiewicz oraz chłopcy z radiowęzła.


Dzień Edukacji Narodowej

"Nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?"

Jednym z najmilszych dni w szkolnym kalendarzu jest bez wątpienia Dzień Edukacji Narodowej.
W tym szczególnym dniu uczniowie, zgodnie z tradycją, podziękowali nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za wspólne przemierzanie krętych ścieżek szkolnego życia.

Podziękowali po uczniowsku - wierszem i piosenką. Znakomity, wszechstronnie uzdolniony i mocno urozmaicony zespół uczniów miał jeden cel - sprawić, by na nauczycielskich twarzach pojawił się radosny uśmiech, a w sercach obudziła się życzliwość do całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem świata uczniowskiego.
Wiele było śmiechu i zabawy, choć nie zabrakło też wzruszeń.
Na koniec nauczyciele musieli złożyć przysięgę, że będą dbać o swoje samopoczucie i zdrowie oraz że nigdy nie stracą wiary w spełnienie swoich marzeń, a uczniowie zobowiązali się, że postarają się jeszcze bardziej doceniać pracę swoich nauczycieli.
To właśnie dzięki tej - czasami dosyć trudnej - ale jednak wzajemnej miłości uczniów i nauczycieli serce naszej szkoły bije tak pięknie.

Po części artystycznej przyszedł czas na przemówienia i podziękowania dorosłych.
W imieniu rodziców wzruszające życzenia złożyła pani Agnieszka Łuczaj, przewodnicząca Rady Rodziców.
Następnie pan dyrektor Przemysław Jaśkiewicz podziękował nauczycielom i pracownikom za pracę, wręczając Nagrody Dyrektora. Warto tu wspomnieć, że pan dyrektor oraz panie Anetta Borsuk i Elwira Marcisz zostali uhonorowani Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina.

Inauguracja nowego roku szkolnego 2022/2023

1 września 2022 w sali gimnastycznej odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2022/2023.

Był to wyjątkowy dzień, ponieważ po dwóch miesiącach wakacji ponownie spotkaliśmy się w naszej szkole.
Pan Dyrektor, Przemysław Jaśkiewicz, powitał uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników placówki.
Podczas przemówienia wyraził nadzieję, że uczniowie rozsmakują się w nauce i chętnie poszerzać będą swoje horyzonty.

Bardzo miłe słowa popłynęły od Pani Agnieszki Łuczaj, przewodniczącej Rady Rodziców.

Pani Agnieszka Pera, zastępca dyrektora, skierowała szczególnie ciepłe słowa do dzieci z oddziału klas pierwszych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edukacją oraz uczniów klas czwartych wkraczających w nowy etap edukacyjny, życząc sukcesów i najlepszych ocen.

Uroczystości towarzyszyło wspomnienie 83 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
Ofiary wojny i Lotników Polskich uczciliśmy minutą ciszy i hymnem lotników.

Apel przygotował Samorząd Uczniowski, uczniowie klasy IVa i IVb pod opieką Pani Anetty Borsuk i Pana Jarosława Kubickiego, chór szkolny pod kierunkiem Pana Wojciecha Jaśkiewicza, któremu przy konsoli pomagał Grzegorz Kwiatkowski.

Po części oficjalnej uczniowie wszystkich klas I i IV udali się do sal lekcyjnych na spotkania ze swoimi nowymi wychowawcami.
Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom życzymy, aby był to dobry rok, pełen radości, pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń. Dużo zdrowia, energii i zapału w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanych zadań.

Rozpoczynamy kolejną podróż w świat wiedzy!
Wydarzenia szkolne z ubiegłych lat

Archiwum

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 23
im. Lotników Polskich
ul. Sportowa 19
75-503 Koszalin
tel./fax 94 345 11 54


sp23koszalin@op.pl

© Szkoła Podstawowa nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie