Zakończenie roku

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 to czas podziękowań wolontariuszom klas trzecich gimnazjalnych za ich kilkuletni trud włożony w pracę.

Życzymy powodzenia w dalszej edukacji oraz owocnej pracy wolontarystycznej !


DARŁOWO

W dniu 12 czerwca zostaliśmy zaproszeni przez Koszalińskie Centrum Wolontariatu do Darłowa.

Była to forma podziękowania za cały rok pracy, poświęcony czas i trud włożony w pomoc potrzebującym.
Było zwiedzanie zamku Książąt Pomorskich, obiad i czas spędzony w parku edukacji i rozrywki "Leonardia". Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, wspólne gry i zabawy.
Świetnie się bawiliśmy !

Dzień Społecznika

19 kwietnia na terenie Politechniki Koszalińskiej odbyła się prezentacja koszalińskich organizacji pozarządowych pod nazwą "Dzień Społecznika".

Osoby odwiedzające nasz punkt informacyjny miały możliwość zapoznania się z działalnością wolontaryjną, która jest bardzo potrzebna.

Zostaw 1% podatku

W dniu 15 kwietnia wzięliśmy udział w akcji "Zostaw 1% podatku w Koszalinie".

Na terenie Filharmonii Koszalińskiej kręcony był spot promujący właśnie tę inicjatywę, którą zorganizowała Pracownia Pozarządowa.
Niedługo premiera !

POLA NADZIEI

Po raz kolejny Szkolny Klub Wolontariusza brał udział w kweście na rzecz Koszalińskiego Hospicjum w ramach akcji POLA NADZIEI.

24 i 25 marca 2018r. zbieraliśmy pieniądze w centrum Koszalina (przy katedrze), ofiarując każdemu darczyńcy symbolicznego żonkila.


PCK

W grudniu kwestowaliśmy w sklepie Tesco w ramach akcji PCK "Czerwonokrzyska Gwiazdka".

W ramach tej akcji PCK wydaje paczki z żywnością, odzieżą i zabawkami.
Organizuje spotkania opłatkowe i wieczerze wigilijne.
Każdy, kto zrobił zakupy mógł wrzucić do puszki dowolną kwotę na ten cel.


GALA

W dniu 5 grudnia podczas uroczystości w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej uczczono Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.


W uroczystości wzięli udział wolontariusze i koordynatorzy z Koszalińskiego Centrum Wolontariatu, Szkolnych Klubów Wolontariusza i Hospicjum im. M. Kolbego.

Wyróżnieni wolontariusze otrzymali dyplomy oraz upominki. Wśród zaproszonych gości był Pan Tomasz Czuczak, sekretarz miasta, Pani Danuta Pawłowska z Urzędu Miejskiego oraz Pani Bogumiła Szczepanik z Ośrodka Pomocy Rodzinie, a całość poprowadził Pan Kuba Grabski.
Galę swoim występem uświetniła gitarzystka Bianka Szalaty. Po zakończeniu był czas na poczęstunek i serdeczne rozmowy.

BANK ŻYWNOŚCI

W dniach 1-3 grudnia odbyła się w całej Polsce zbiórka żywności w ramach akcji "Świąteczna Zbiórka Żywności" pod hasłem DODAJ ŚWIĘTOM SMAKU.

Zebrane produkty trafiły do magazynów Banku Żywności i zostały przeznaczone dla osób potrzebujących z naszego regionu.

Wszystko jest możliwe jeśli tylko chcemy, a dobro - kiedy się je dzieli w fantastyczny sposób mnoży się w naszych sercach.MARSZ ŻYCZLIWOŚCI


Stowarzyszenie Koszalińskie Centrum Wolontariatu zaprosiło wszystkich wolontariuszy i mieszkańców Koszalina na Marsz Życzliwości.

Tegoroczny marsz z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień wsparł koszaliński oddział Greenpeace.
Organizatorzy i uczestnicy marszu zwracali uwagę, że winniśmy być życzliwi przez cały rok, nie tylko dla siebie nawzajem.

Marsz przeszedł sprzed placu przy amfiteatrze na Rynek Staromiejski. Padał deszcz i było zimno - ale nam to nie przeszkadzało !


POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ


26 listopada to Ogólnopolska Akcja Charytatywna "Pomóż dzieciom przetrwać zimę".

Zebrana żywność (głównie produkty spożywcze) została przekazana na potrzeby Polskiego Czerwonego Krzyża, oraz akcję organizowaną przez Radio Koszalin dla najbiedniejszych rodzin z terenu powiatu koszalińskiego.


"Podziel się tym co masz, tylko Ty takie duże serce masz..."SZKOLENIE


W ramach realizacji projektu "Moda na Wolontariat", w naszej szkole odbyło się szkolenie dla nowych członków naszego Klubu.


Bardzo dziękujemy p. Sylwii Langner - Głuszek oraz p. Zofii Hafke, które przeprowadziły to spotkanie.DAR SERCA


W Dniu Wszystkich Świętych kwestowaliśmy na rzecz Koszalińskiego Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego.

Siąpiąca mżawka nie zniechęciła bardzo dużej ilości osób odwiedzających groby swoich bliskich i znajomych.
W charakterystycznych żółtych koszulkach z identyfikatorami i zaplombowanymi puszkami zbieraliśmy datki za co ofiarodawcy otrzymywali podziękowania w formie samoprzylepnych emblematów.

CZYŃ DOBRO CODZIENNIE


W dniach 29-30. 09. 2017r. odbyła się ogólnopolska akcja zorganizowana przez Bank Żywności "Podziel się Dobrym Posiłkiem".

Z dużym zaangażowaniem również braliśmy udział w zbiórce żywności w sklepach na terenie Koszalina (łączna waga zebranych towarów to 8 ton !).
Dzięki zebranym produktom powstaną dobre posiłki dla dzieci.

Za naszą postawę i poświęcenie wolnego czasu, a w szczególności za chęć niesienia pomocy, radości z dzielenia się i wspierania dla najbardziej potrzebujących otrzymaliśmy podziękowania i dyplomy.

"DAJ TYLE ILE MOŻESZ, WEŹ TYLE ILE POTRZEBUJESZ..."


Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Koszalinie po raz XV zorganizowało warsztaty pod hasłem "Daj tyle ile możesz, weź tyle ile potrzebujesz..."

Honorowy patronat przyjął Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Starosta Powiatu Koszalińskiego i Prezydent Koszalina.

W marynistycznej atmosferze w Łazach w otoczeniu wydm i szumu morza spotkali się uznani Artyści oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej stowarzyszeń z całej Polski.
Twórczość w życiu osób z niepełnosprawnością intelektualną jest elementem wzmacniającym, podnoszącym poczucie godności i przynależności społecznej. Wspólne artystyczne tworzenie obniża poziom stereotypów i uprzedzeń wobec tych osób.

Nasz Szkolny Klub Wolontariusza jak każdego roku uczestniczył w tej jakże potrzebnej inicjatywie.

© Szkoła Podstawowa nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie