"Biegiem po Zdrowie"


Na początku czerwca pomagaliśmy w przeprowadzeniu akcji "Biegiem po Zdrowie", której organizatorem było Polskie Radio Koszalin.

Bieg poprzedziła akcja polegająca na informowaniu mieszkańców Koszalina o tym wydarzeniu podczas otwarcia Galerii Emka w dniu 20 maja.
Przed biegiem 1 czerwca pakowaliśmy paczki dla uczestników. Natomiast 3 czerwca wydawaliśmy śniadania biegaczom oraz przeprowadzaliśmy zabawy konkursowe dla dzieci.
Radości i uśmiechu było bardzo dużo !


ŻONKIL


W dniach 11-12 kwietnia 2017r. odbyła się coroczna akcja Pola Nadziei.

Pełni energii ubrani w żółte koszulki, zaopatrzeni w identyfikator, pisemne pozwolenie i puszkę kwestowaliśmy na rzecz Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie.

Każdy kto wrzucił do puszki choćby symboliczny grosz ( nie mówiąc już o banknotach, których było mnóstwo) otrzymywał kwiat nadziei - żonkil.PCK


W dniach 24-26 marca kwestowaliśmy w sklepie TESCO w Koszalinie na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża.

Zebrane fundusze zostały przeznaczone na pomoc dzieciom, którymi opiekuje się Koszaliński Oddział PCK.
Zebraliśmy łącznie 2.055 zł.CK - 105


W dniach 21-22 marca odbył się w Koszalinie 2 Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej, zorganizowany przez Centrum Kultury 105.

Festiwal jest nowym filmowym wydarzeniem skupiającym się na mądrym, artystycznym i interesującym kinie dla najmłodszych widzów.
Nasz udział w tym przedsięwzięciu opierał się na: pomocy przy tworzeniu wystaw prac plastycznych, pakowaniu oraz wydawaniu pakietów festiwalowych oraz organizacji i prowadzeniu korowodu.

Zakończeniem festiwalu było wręczenie nagród i koncert w wykonaniu p. Barbary Kurdej-Szatan.

GALA WOLONTARIATU


7 grudnia 2016r. W Bałtyckim Teatrze Dramatycznym odbyła się szósta Gala Wolontariatu.

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu obchodzony jest 5 grudnia. To bardzo ważny dzień dla ludzi dobrej woli.
Gośćmi honorowymi Gali byli: Pan Tomasz Czuczak - Sekretarz Miasta Koszalina, Pani Danuta Pawłowska - Dyrektor Wydziału Kultury oraz Pani Maria Okońska - Prezes Hospicjum.

Za działania wolontarystyczne w 2016 roku nasz Szkolny Klub Wolontariusza pod opieką Pani Małgorzaty Szablińskiej również otrzymał podziękowania i upominki.
Gala Wolontariatu zakończyła się spektaklem "Wariacje enigmatyczne" w wykonaniu aktorów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.BANK ŻYWNOŚCI


W dniach 26 i 27 listopada Bank Żywności zorganizował Świąteczną Zbiórkę Żywności.

Celem zbiórki było zebranie jak największej ilości produktów spożywczych, które trafią na świąteczne stoły osób potrzebujących w naszym regionie.
Zbieraliśmy produkty w sklepach SANO i LIDL.
Mieszkańcy Koszalina kolejny raz pokazali, że są solidarni i kosze jak zwykle były pełne !


MARSZ ŻYCZLIWOŚCI


W dniu 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Z tej okazji Koszalińskie Centrum Wolontariatu zorganizowało Marsz, który rozpoczął się o godz. 13.00 na placu przy Amfiteatrze, a zakończył pod Ratuszem.
Chcieliśmy podkreślić jak ważne są drobne, bezinteresowne gesty i wzajemny szacunek. Zadbaliśmy o wyjątkową kolorową i radosną atmosferę. Obdarowywaliśmy przechodniów emblematami z uśmiechem, co sprawiało mieszkańcom miasta wiele radości i zadowolenia.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy Marszu Życzliwości w obecności Pana Prezydenta Piotra Jedlińskiego wypuścili kolorowe balony.
Pomóż dzieciom przetrwać zimę


20 listopada odbyła się ogólnopolska Akcja Charytatywna "Pomóż dzieciom przetrwać zimę".

Zainicjowana kolejny raz przez Polskie Radio Lublin i Telewizję Polską. Honorowym patronatem akcji jest małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda.
Zebrana żywność zostanie przekazana na potrzeby PCK, oraz akcję organizowaną przez Radio Koszalin dla najbiedniejszych rodzin z terenu powiatu koszalińskiego.DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI


Program obchodów 11 listopada w Koszalinie był bardzo obszerny.

Zaczął się mszą świętą w Katedrze o godz. 10.00. Następnie przemarsz pod pomnik Józefa Piłsudskiego.
Główną atrakcją w tym roku była inscenizacja historyczna "Niepodległość w trzech odsłonach".
Zakończenie miało miejsce przy Archiwum Państwowym gdzie na mieszkańców czekała grochówka, grill, ciasto, kawa i herbata. Miejsce miały wystawy, konkursy oraz wiele innych atrakcji. Naszym wkładem była zbiórka do puszek.

DAR SERCA


1 listopada w godzinach 8.00 - 17.00 trochę zmoknięci, ale szczęśliwi wspieraliśmy na cmentarzu komunalnym nasze Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego oraz Hospicjum dla dzieci.


PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM


23 i 24 września uczestniczyliśmy w akcji Banku Żywności "Podziel się posiłkiem".
Żywność zbieraliśmy w sklepach: Polo Market i Sano.


ŁAZY 2016

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU) Koło w Koszalinie zorganizowało w dniach 14-16 września 2016 roku XIV Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty artystyczne pod hasłem "Tak niewiele potrzeba...", które odbyły się w miejscowości Łazy.

Głównym przesłaniem była integracja społeczna i rozwój artystyczny osób sprawnych i niepełnosprawnych z terenu całej Polski.
Naszym zadaniem były czynności związane z bezpośrednią obsługą imprezy (w tym związane z pomocą i opieka nad osobami z niepełnosprawnością).

© Szkoła Podstawowa nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie