Czas się rozstać !

W czasie uroczystego zakończenia roku szkolnego 2013/2014 wolontariusze klas III (już absolwenci) zostali nagrodzeni za pracę w Szkolnym Klubie Wolontariusza.

Życzymy powodzenia w szkołach ponadgimnazjalnych oraz owocnej pracy wolontarystycznej.Podsumowanie 2013/2014

14 czerwca 2014roku Stowarzyszenie Koszalińskie Centrum Wolontariatu zorganizowało wycieczkę koszalińską wąskotorówką do Manowa.

"Pociąg do Wolontariatu", bo tak nazwana była impreza obejmowała przejazd, przejście ścieżką edukacyjną i wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Była to forma podziękowania za wszystkie podejmowane w roku szkolnym działania wolontarystyczne.

Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zabawę !

RAJD ZEGRZE POMORSKIE - NIEDALINO

7 czerwca o godz. 9.00 z przed dworca PKP ruszyły autokary z uczestnikami i naszą szóstką wolontariuszy w stronę Zegrza Pomorskiego.

Po dotarciu na miejsce prezes koszalińskiego oddziału PTTK, pan Józef Tkacz omówił sprawy organizacyjne, a nam przydzielił konkretne zadania do wykonania.
Trasa przebiegała przez 8-kilometrowy odcinek lasu, a kończyła się w Niedalinie, w którym tego samego dnia odbył się VI Ekologiczny Festyn Rodzinny "Radew - energia życia".
Rajd przebiegł bez przeszkód, a my wykonaliśmy w 100% nasze obowiązki.
O godz. 14.20 wróciliśmy do Koszalina.

I jeszcze kilka zdjęć z późniejszego rajdu Z WIZYTĄ U POMNIKÓW PRZYRODY w Karnieszewicach w dniu 14 czerwca.


Pomoc fundacji

24 maja 2014r. wzięliśmy udział w I Koszalińskim Festiwalu Organizacji Pozarządowych.

Na terenie parkingu przy amfiteatrze Organizacje Pozarządowe prezentowały swój dorobek mieszkańcom Koszalina.
Pomagaliśmy Fundacji "Zdążyć z Miłością" rozdając ulotki informacyjne.
XV Zawody na Orientację "Mroźno 2014"

8 marca 2014 roku członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu z Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie uczestniczyli w XV Zawodach na Orientację "Mroźno 2014".

Ich zadaniem była m.in. obsługa imprezy oraz opieka nad uczestnikami. Zawody po raz kolejny zorganizował Koszaliński Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego.
Swoje umiejętności orientacji w terenie mieli okazję sprawdzić również wolontariusze. Pięknie świecące słońce zagrzewało do rywalizacji o puchar. Po przybyciu wszystkich uczestników na metę zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody.

Wolontariusze z Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie zajęli I i III miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Rajd

PTTK w Koszalinie poprosiło o pomoc w organizacji XIV Zimowego Rajdu Pieszego "Szlakiem nadmorskim" na trasie Gąski - Ustronie Morskie.

Celem rajdu było zapoznanie uczniów szkoły podstawowej z krajoznawczymi częściami naszego wybrzeża. Były to takie miejsca jak: Pałac Morski, latarnia, wieś Pleśna, najstarsze dęby - Bolesław i Warcisław.
Do Gąsek dojechaliśmy autokarem, następnie plażą i lasem doszliśmy do Ustronia Morskiego, gdzie był ciepły posiłek i drobne podziękowania dla uczestników. W dobrych nastrojach wróciliśmy do Koszalina.

Zauważ Mnie

Już po raz czwarty 14 lutego, w Walentynki pojawiliśmy się na ulicach Koszalina rozdając ulotki o zasadach postępowania w przypadku ataku padaczkowego.

Wiele osób nie zna przejawów choroby i nie wie jak zachować się w sytuacji napadu padaczkowego. Większość z nas współczuje chorym, ale chodzi o to, by w ślad za tym szła konstruktywna pomoc.Wizyta w schronisku dla zwierząt - luty 2014


GALA

5 grudnia 2013 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zostaliśmy zaproszeni do restauracji Europejska, gdzie odbyła się Gala Wolontariatu.

Gośćmi byli Wiceprezydent Miasta Pan Leopold Ostrowski, Wicestarosta Koszaliński Pan Andrzej Leśniewicz, Wicekurator Oświaty Pan Krzysztof Rembowski oraz przedstawiciele Banku Żywności w Starych Bielicach.

Była to okazja do podziękowań i wyróżnień dla wolontariuszy i ich opiekunów za całoroczną pracę.
Galę uświetnił występ zespołu akordeonowego "AKORD" z CK 105.


Świąteczna Zbiórka Żywności

To już 17 edycja akcji. Nasz Szkolny Klub Wolontariusza produkty zbierał w 5 sklepach na terenie Koszalina.

Darczyńców było bardzo dużo i kosze zapełniały się błyskawicznie.
Zebrane produkty trafiają do Banku Żywności w Nowych Bielicach, a następnie do jadłodajni, noclegowni, domów samotnej matki, i innych organizacji zajmujących się opieką najuboższych.


Wszystkich Świętych

W dniu 1 i 2 listopada na cmentarzu w Koszalinie została przeprowadzona akcja "Dar serca", której celem było pozyskanie środków na podniesienie standardów opieki nad chorymi w terminalnym okresie choroby.

Do udziału w akcji zgłosiło się około 500 wolontariuszy, w tym licznie reprezentowany nasz Szkolny Klub Wolontariusza.
Można nas było spotkać przy bramach, ale również na terenie całego cmentarza. Jak widać pogoda dopisała tylko 1 w piątek, bo 2 to bardzo padało. Nam nie straszny deszcz, ważna jest pomoc dla koszalińskiego Hospicjum.

PORZĄDKI NA CMENTARZU

Przyszła jesień i zbliża się święto zmarłych. 26 października zebrała się duża grupa naszych członków SKW, aby poświęcić swój sobotni czas na sprzątanie opuszczonych grobów.
Pogoda dopisała.

HOSPICJUM

W czwartek, 10 października wzięliśmy udział w akcji Pola Nadziei sadząc cebulki żonkili w ogrodzie koszalińskiego Hospicjum. Na wiosnę kwiaty zakwitną i będą rozdawane w podziękowaniu za datki na rzecz podopiecznych.

Kampania ta prowadzona jest na całym świecie. Akcja sadzenia żonkili, to symboliczny akt solidarności z umierającymi na chorobę nowotworową.
BANK ŻYWNOŚCI

W dniach 4 i 5 października uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji "Podziel się posiłkiem".

W sklepach na terenie Koszalina do przygotowanych koszy zbieraliśmy produkty żywnościowe dla niedożywionych dzieci.

Bardzo serdecznie dziękujemy darczyńcom za hojność i życzliwość.
Kontakt

Gimnazjum nr 11
im. Lotników Polskich
ul.Sportowa 19
75-503 Koszalin
tel./fax 94 345 11 54


gim11.koszalin@o2.pl

Licznik odwiedzin


Biuletyn Informacji Publicznej

© Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie