W roli Charlie Chaplina

Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne i Koszalińska Biblioteka Publiczna, organizatorzy 10. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, zaprosili wolontariuszy z naszej szkoły do udziału w happeningu "Charlie Chaplin".

Podczas uroczystszej inauguracji 3.09.2013r. ponad czterdziestu wolontariuszy z naszej szkoły wcieliło się w postać wybitnego filmowego aktora - Charlie Chaplina.

Piknik Rodzinny w Hospicjum im św. Maksymiliana Kolbe w Koszalinie

Pomoc w organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć na terenie naszego miasta jest na stałe wpisana w plan pracy Szkolnego Klubu Wolontariusza.

22 czerwca 2013 roku kilkunastu wolontariuszy z naszego gimnazjum wzięło udział w organizacji Pikniku Rodzinnego, który odbył się w ogrodach koszalińskiego hospicjum.
Przygotowaliśmy i poprowadziliśmy wiele konkursów, m.in. konkurs malowania twarzy, slalom, rzut do celu oraz zabawy z chustą animacyjną.
Po raz kolejny przekonaliśmy się jak niesamowitym uczuciem jest widzieć radość na twarzach dzieci, podopiecznych hospicjum oraz móc nieść pomoc innym.

ZAKOŃCZENIE

W dniu 17 czerwca na terenie szkoły Budowlanki odbyło się podsumowanie pracy wolontariuszy w roku szkolnym 2012/2013.Organizatorem było Koszalińskie Centrum Wolontariatu.
Były gry, zabawy, ognisko i kiełbaski oraz dyplomy i podziękowania. Pogoda również dopisała !
KUNDELEK

Stowarzyszenie Przyjaciół Schroniska "Kundelek" w Koszalinie zaprosiło nas do pomocy w zbiórce karmy dla zwierząt.

W dniu 25 maja w sklepach SANO na ul. Śniadeckich i Franciszkańskiej zbieraliśmy karmę do oznakowanych koszy, którą wrzucali klienci okazując serce bezdomnym zwierzętom.
Pola Nadziei

W dniu 21 kwietnia jak co roku braliśmy udział w akcji Pola Nadziei.

Przy koszalińskiej Katedrze zbieraliśmy fundusze dla naszego Hospicjum. Darczyńcy otrzymywali od nas żonkila, który jest symbolem akcji.
Kampania ta ma wymiar społeczny.
Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

Zauważ mnie

14 lutego to nie tylko dzień świętego Walentego, ale również Światowy Dzień Chorych na Padaczkę.
W Polsce żyje około 400 tysięcy chorych. Epilepsja najczęściej rozpoczyna się w wieku wczesnodziecięcym i u osób po 65 roku życia, jest chorobą przewlekłą.

W tym dniu włączyliśmy się również do tej akcji. Chodziliśmy w rejonie naszej szkoły rozdając ulotki, informując przechodniów jak należy się zachować w sytuacji napadu padaczkowego.
Za wrzucony datek do puszki ofiarodawcy otrzymywali kalendarzyk lub naklejkę.

Był to również dzień zakończenia marszu "Zauważ mnie".
Marsz rozpoczął się dwa tygodnie wcześniej we Wrocławiu, a finał miał miejsce na hali Gwardii.

Podziękowania, nagrody, poczęstunek i mecz piłki nożnej drużyna "ZAUWAŻ MNIE" - kontra drużyna księży, który wygrali - księża.

Kiermasz świąteczny

W dniu 18 grudnia w czasie dnia otwartego dla rodziców zgodnie z tradycją naszej szkoły zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny.

Tym razem do naszych kartek dołączyły prace innych uczniów szkoły, wykonane pod okiem pań: Marty Stebnickiej, Anety Pawliszyn i Katarzyny Pawełczyk.
Bardzo dziękujemy za pomoc w pozyskaniu funduszy !

Paczki dla potrzebujących

Uczniowie naszego Gimnazjum postanowili przeprowadzić zbiórkę żywności i środków czyszczących dla potrzebujących rodzin w szkole.

Akcję przygotowali : Kacper Ryszkiewicz, Maria Buss, Adam Kruger i Kamil Sieniuć. Opiekunami były : p. Beata Piwar i p. Małgorzata Szablińska.

Zbiórka przebiegła pomyślnie i utwierdziła jej organizatorów w przekonaniu, że warto pomagać.
Dziękujemy za dary i wierzymy, że w przyszłości będzie więcej takich przedsięwzięć !

Gala w restauracji "Europejska"

Koszalińskie Centrum Wolontariatu zorganizowało Galę w restauracji Europejska w Koszalinie z okazji przypadającego Dnia Wolontariusza.

My również dostaliśmy takie zaproszenie. Galę otworzyła p. Zofia Hafke , która jest prezesem Stowarzyszenia w Koszalinie.
Głos zabrał również p. Prezydent Koszalina p. Piotr Jedliński, Marszałek województwa zachodniopomorskiego p. Andrzej Jakubowski oraz Wicekurator Oświaty p. Stanisław Rembowski. Wolontariusze naszej szkoły obecni na Gali otrzymali dyplomy za pracę w minionym roku.

Również nasze opiekunki p. Beata Piwar oraz p. Małgorzata Szablińska otrzymały podziękowania z rąk Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty.
Jest nam bardzo miło, że w ten sposób doceniono nasz wkład w pomoc dla tych, którzy jej od nas oczekują.

Bank Żywności

W dniach 7-8-9 grudnia Banki Żywności w całym kraju zorganizowały Świąteczne zbiórki artykułów spożywczych.

52 wolontariuszy naszego Klubu również brało udział w tej zbiórce.
Zebrana żywność zostanie przekazana rodzinom w trudnej sytuacji życiowej, osobom niepełnosprawnym oraz bezdomnym.
Święto zmarłych

W dniu 1 listopada na cmentarzu w Koszalinie została przeprowadzona akcja "Dar serca", której celem było pozyskanie środków na podniesienie standardów opieki nad chorymi w terminalnym okresie choroby.

Zebrano łącznie kwotę przekraczającą 60 tys. zł. Do udziału w akcji zgłosiło się około 400 wolontariuszy, w tym licznie reprezentowany nasz Szkolny Klub Wolontariusza.
Można nas było spotkać przy bramach, ale również na terenie całego cmentarza.
9. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja

Kilkanaścioro wolontariuszy z naszej szkoły zaangażowało się w organizację 9. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja.

Byli zawsze tam , gdzie ich pomoc okazywała się niezbędna - udzielali informacji, zbierali i liczyli głosy w konkursach, wspierali organizację i przebieg festiwalowych wernisaży, zdobywali umiejętności z zakresu asystowania osobom niepełnosprawnym.

Udział w festiwalu był dla nich także okazją do poznania nowych osób i integracji.
SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Koszalinie z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt zorganizowało zbiórkę karmy dla podopiecznych Schroniska.

Nasi wolontariusze wspomagali akcję w dniach 6 - 7 października w czterech sklepach: SANO ul. Fałata, SANO ul. Śniadeckich, NETTO ul. Śniadeckich i BIEDRONKA ul. Jana Pawła II.

Do ustawionych koszy zbieraliśmy karmę i produkty dla zwierząt z koszalińskiego Schroniska.
Widać, że los zwierząt nie jest obojętny mieszkańcom naszego miasta.
Posadziliśmy ponad 1000 cebulek żonkili !

25 września 2012 roku wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Kampanii "Pola Nadziei".

Na terenach zielonych Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie posadziliśmy cebulki żonkili. Praca nie była łatwa, ale myśl o tym, że pomagamy innym i w ten sposób możemy wspomóc naszych hospicyjnych przyjaciół, dodawała nam siły.

Wiosną, kiedy żonkile zakwitną, rozdamy je w akcji "Pola nadziei" wszystkim tym, którzy pragną wesprzeć finansowo hospicjum.
PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM

Program społeczny Podziel się Posiłkiem, którego patronem jest firma Danone, został zainicjowany, aby walczyć z niedożywieniem dzieci w Polsce. Umożliwia on lepszy start w przyszłość, a przez to jest wkładem w budowanie silnego i zdrowego społeczeństwa.

Program może być realizowany dzięki zaangażowaniu konsumentów. To oni kupując produkty w sklepach wspomagają dożywianie dzieci.

W dniach 28 i 29 września nasi członkowie Klubu Wolontariusza dyżurowali w sklepach NETTO i SANO. Kosze, przy których staliśmy bardzo szybko zapełniały się produktami zostawianymi przez darczyńców.
Zebrana żywość trafi do organizacji, które pomagają dzieciom.
ZAKOŃCZENIE LATA

Pierwsza akcją Klubu Wolontariusza Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w roku szkolnym 2012/2013 to dzień 22 września.
Hospicjum im. M. Kolbego w Koszalinie zorganizowało wspólnie z 8 Pułkiem Przeciwlotniczym piknik rodzinny, który odbył się na terenie jednostki.

Przed jego rozpoczęciem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego Przewodniczącego Rady Miejskiej w Koszalinie Władysława Husejkę, którego pogrzeb odbywał się tego samego dnia.

W pikniku uczestniczyli członkowie Związku Strzeleckiego "Strzelec", która jest organizacją społeczno-wychowawczą. Przygotowali miejsce, gdzie każdy chętny mógł strzelać do celu.

Opiekowaliśmy się dziećmi w trakcie trwania wielu konkursów, oraz sami wraz z rodzicami braliśmy w nich udział.
Malowaliśmy twarze dzieciom, na ich specjalne życzenia. Przy dmuchanych zamkach również nasza pomoc była niezbędna.

Oczywiście nie zabrakło wojskowej grochówki (do której była ogromna kolejka), wyśmienitych wypieków, drożdżówek, kanapek.
W Pałacu Prezydenckim

W dniu 5 czerwca udaliśmy się do Warszawy na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej p. Bronisława Komorowskiego na galę podsumowującą VI edycję programu "Szkoła bez przemocy" do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Obecni byli również Ambasadorzy fair play: Mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski, Mistrz olimpijski w gimnastyce Leszek Blanik oraz bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny.
Właśnie z jego rąk odebraliśmy nagrodę oraz dyplom za realizację projektu "Po sąsiedzku", którego autorką była p. Beata Piwar.

Całość uświetnił występ zespołu Soul City. Po zakończonej gali był obiad i słodki poczęstunek.

Szkolny Klub Wolontariusza reprezentowały uczennice Aleksandra Mucha
i Roksana Szymoniak pod opieką p. Małgorzaty Szablińskiej.
Co przyniesie następna edycja - zobaczymy…

Projekt zakończony !

Ukończyliśmy projekt "Po sąsiedzku", realizowany w ramach społecznościowego programu "Szkoła bez przemocy".

Przez trzy miesiące wolontariusze z Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie pomagali w różnych pracach domowych (i nie tylko), okolicznym mieszkańcom naszej szkoły.
30 maja spotkaliśmy się z naszymi sąsiadami w restauracji "Inwestor", jako podziękowanie za współpracę. Były kwiaty, nagrody i dyplomy, które otrzymali wszyscy biorący udział w projekcie.
POLA NADZIEI

Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona przez Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie.
22 kwietnia my również braliśmy w niej udział, zbieraliśmy pieniądze do puszek, za co ofiarodawcy otrzymywali żonkila.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
Podsumowanie akcji nastąpi w czwartek 26 kwietnia podczas koncertu charytatywnego "Artyści Hospicjum", który odbędzie się w CK 105 Koszalin.
Zbiórka odzieży

Fundacja "Dzieci dla Ziemi" zwróciła się do naszego Klubu Wolontariusza o pomoc w zbiórce odzieży używanej.

Według ostatnich danych produkujemy w Polsce około 240 000 ton śmieci tekstylnych. Dzięki takim akcjom jak ta, możemy przyczynić się do znacznego ograniczenia ich składowania na wysypiskach.

W dniach 12-23 marca zebraliśmy 560 kg odzieży, firan, pościeli i butów. Poprzez udział w naszej akcji szkoła pozyskała dodatkowe fundusze ( za każdy kilogram 50gr ), trzy klasy, które zebrały najwięcej otrzymały dodatkowe 160zł do podziału. Przyczyniliśmy się również do ochrony środowiska.
Na nas zawsze można liczyć !

Kolejny etap projektu "Po sąsiedzku"

Jesteśmy już po wizytach naszych wolontariuszy w domach mieszkańców Koszalina - sąsiadów naszej szkoły.

Przekazaliśmy informatory i ankiety związane z projektem. Chęć udziału zgłosiło siedem rodzin, wdzięcznych za okazane zainteresowanie.

W dniu 16 marca zaprosiliśmy naszych sąsiadów na spotkanie w szkole. Zaprosiliśmy również p. Zofię Hafke - prezesa Koszalińskiego Centrum Wolontariatu.
Przy poczęstunku nawiązała się serdeczna więź między nami. Goście byli pełni podziwu, że młodzi ludzie są tak otwarci na potrzeby innych, mają ciekawe pomysły i je realizują się w działaniu.
Obiecali również, że spróbują przekonać większą grupę swoich sąsiadów, aby także skorzystali z naszej pomocy - bo naprawdę warto !

W czasie spotkania opracowaliśmy harmonogram pomocy sąsiedzkiej.
A co dalej ?............zaglądajcie !
ZAUWAŻ MNIE

14 lutego już po raz drugi wystartowała akcja społeczna organizowana przez stowarzyszenie osób chorych na padaczkę pod hasłem "Zauważ mnie".

Celem akcji było zwrócenie uwagi na potrzeby osób z tym schorzeniem, a przede wszystkim zrozumienie przez ogół społeczeństwa czym jest ta choroba i jak należy zachowywać się w sytuacji, kiedy chory dostaje napadu padaczkowego.

Tego dnia wolontariusze - uczniowie naszej szkoły po zakończonych lekcjach udali się na ulice naszego miasta, aby rozdawać przechodniom ulotki informujące o tym schorzeniu i prawidłowych reakcjach.
UWAGA - START !
"Po sąsiedzku"

NAJLEPSZY PROJEKT W ZACHODNIOPOMORSKIM

Rozpoczynamy nowy projekt w ramach "Szkoły bez przemocy".

Oczywiście autorem pomysłu jest p. Beata Piwar. Jego celem jest szerzenie wolontariatu, wzbudzanie poczucia szacunku do innych ludzi oraz praca nad poprawą wizerunku młodego człowieka.

Projekt jest adresowany do uczniów, rodziców, nauczycieli oraz społeczności lokalnej - mieszkańców Koszalina.
Pragniemy zmienić choć trochę nastawienie mieszkańców do młodzieży gimnazjalnej. Chcemy pokazać, że młody człowiek dostrzega problemy i wychodzi im naprzeciw.

Harmonogram działań przewidziany jest na trzy miesiące. Do udziału w projekcie zgłosiła się już grupa wolontariuszy, pomoc zadeklarowała p. wicedyrektor Agnieszka Pera, p. Barbara Andersz i p. Małgorzata Szablińska.

Oczywiście zaglądajcie na naszą zakładkę, będziemy informować was na bieżąco...

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI !

W obchodach tygodnia Wolontariatu w dniu 8 grudnia zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszenie Koszalińskiego Centrum Wolontariatu na uroczystą galę do restauracji Europejska w Koszalinie.

Wśród zaproszonych gości byli: Zastępca Prezydenta Miasta pan Przemysław Krzyżanowski, Senator RP pan Piotr Zientarski oraz II Zachodniopomorski Kurator Oświaty pan Krzysztof Rembowski.

W czasie uroczystości przedstawiciele naszego Klubu: Aleksandra Mucha, Roksana Szymoniak, Paulina Puciato-Kondoł oraz nasz opiekun
p. Małgorzata Szablińska zostali nagrodzeni za pomoc potrzebującym.

Gratulacjom i podziękowaniom nie było końca - byliśmy zaskoczeni i dumni z tego, że praca naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza jest tak doceniona w koszalińskim środowisku.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna.
Nie zabrakło również smacznego poczęstunku.
Kiermasz świąteczny 2011

Dwa miesiące systematycznych spotkań i ciężkiej pracy ma swój finał !

6 grudnia zgodnie z tradycją naszego Klubu zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny, który cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców oraz nauczycieli naszej szkoły.

Nasze kartki wzbudzały podziw i zachwyt kupujących.
Bardzo dziękujemy !

Świąteczna Zbiórka Żywności

Według danych GUS z 2010 roku, w Polsce zwiększa się liczba osób żyjących poniżej granicy minimum egzystencji.
Co trzecie polskie dziecko jest niedożywione.

Wychodząc naprzeciw potrzebom tych ludzi uczestniczyliśmy w ogólnopolskim projekcie "Banki Żywności" - Świąteczna Zbiórka Żywności. W dniach 2, 3, 4 grudnia w sklepach Sano i Intermarche zbieraliśmy żywność przekazaną przez ludzi robiących tam zakupy.

Dzięki tej akcji i naszej pomocy kolejne partie żywności trafią do potrzebujących.

Kolejny rok z pomocą !

Fundacja Dziewczynka z Zapałkami kolejny raz poprosiła o pomoc i oczywiście ją otrzymała.

W dniach 28, 29 i 30 października w sklepie NETTO przy ul. Śniadeckich pomagaliśmy klientom pakować zakupy - zbierając do puszki fundusze na potrzeby Fundacji.

Dzieci są Tymi, których powinniśmy otoczyć szczególną opieką. Tymczasem wiele z nich żyje w warunkach niedostatku materialnego.

U podstaw wszystkich naszych akcji leży zamiar pomocy wszystkim, którzy tej pomocy oczekują.

NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE !!!

Opisany projekt "Wyprawa po złote RUN-o" wysłaliśmy do Warszawy. I właśnie spośród nadesłanych prawie 300 projektów nasz został najwyżej oceniony.

16 czerwca odebraliśmy w stolicy w Pałacu Prezydenckim prestiżowy certyfikat !!!

W nagrodę dwie wolontariuszki Edyta Kryńska i Natalia Małkowska od 24 czerwca do 3 lipca wyjechały na letnią szkołę liderów wolontariatu do Kazimierza Dolnego.Wyprawa po złote RUN-o

W ramach "Szkoły bez przemocy" nasz opiekun p. Beata Piwar napisała projekt "Wyprawa po złote RUN-o" - jako odpowiedzialność, która ma wynikać ze wspólnego działania rodziców, uczniów i nauczycieli.

Pierwsza część to warsztaty filcowania dla rodziców. Efektem pracy były podkładki. Które później ofiarowane zostały podopiecznym Hospicjum.

Druga część polegała na przygotowaniu przedstawienia. Autorką scenariusza była nasza p. wicedyrektor Agnieszka Pera (która zagrała też jedną z ról spektaklu "Pokój do wynajęcia").
Przygotowania trwały trzy miesiące.
W pracy nad przedsięwzięciem wsparli nas rodzice uczniów: p. Nela, p. Wydryszek, p. Mrugała oraz nasi członkowie klubu: Edyta Kryńska, Agata Jasiakiewicz, Natalia Małkowska, Karolina Mrugała, Ania Michalkiewicz i oczywiście opiekunowie p. Piwar i p. Szablińska.

Efekty pracy przedstawiliśmy 16 kwietnia w koszalińskim Hospicjum.
Projekt wieńczyła zbiórka żywności w szkole, dzięki której 18 wybranych rodzin uczniów naszego Gimnazjum otrzymało paczki na Wielkanoc.Pola Nadziei

Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona przez Hospicjum Polska zbierania funduszy na rzecz opieki nad chorymi, szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Członkowie naszego Szkolnego Koła Wolontariusza w dniu 10 kwietnia również wzięli udział w tej kampanii.
Zbierali do puszek datki dla podopiecznych Hospicjum, jednocześnie obdarowywali żonkilami tych, którzy wspierali akcję.

Patronat medialny objęła: Telewizja Polska, Dziennik Polski, Gość Niedzielny oraz Portal deon.plNa ratunek fokom

Co roku w Kanadzie zabija się kilkaset tysięcy fok - w większości są to szczenięta, które jeszcze nigdy nie pływały i są zbyt nieporadne żeby uciec przed atakującym. Prawie połowa z nich zostanie żywcem obdarta ze skóry i pozostawiona na śniegu, by wykrwawić się na śmierć.

15.03.2011r. w naszej szkole wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przeprowadzili akcję "Na ratunek fokom".
Były wyświetlane prezentacje multimedialne oraz zbierane podpisy pod petycją na rzecz globalnego zakazu polowań na foki.
Uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły z zaangażowaniem włączyli się do akcji.

Inicjatorem akcji był absolwent naszej szkoły Bartek Kowalik, współpracujący z fundacją Viva!.

Znowu pomagamy !!!

Na apel fundacji "Dziewczynka z Zapałkami" 28 członków naszego Koła odpowiedziało TAK.

Fundacja jako instytucja pozarządowa prowadzi działalność na rzecz poprawy warunków życiowych dzieci z rodzin ubogich i zagrożonych patologią.

W dniach 21-23 stycznia w sklepie KAUFLAND nasi uczniowie pakowali zakupy - zbierając do puszek pieniądze na potrzeby fundacji. W podziękowaniu obdarowywali darczyńców symboliczną zapałką.

Dochód z naszej akcji będzie przeznaczony m. in. na: posiłki, podręczniki, ferie zimowe i wycieczki dla dzieci.

Naszą "rekordzistką" została Kinga Bednarczyk z kl. III D, która przepracowała w akcji aż 14 godzin - gratulujemy !Święta tuż, tuż...

Grupa działająca w klubie wolontariusza w dniu 7 grudnia przygotowała kiermasz świąteczny.

Uczniowie popołudniami robili kartki świąteczne, mikołaje oraz inne ozdoby. Wszystko po to, by wystawić później te prace na kiermaszu, który cieszył się dużym zainteresowaniem głównie rodziców, ale również nauczycieli.

W ten sposób uczą się przedsiębiorczości oraz lepiej się poznają i integrują.
Zarobione pieniądze zostaną przeznaczone na działalność klubu.Zawsze chętni do pomocy

W dniach 4-5 grudnia wolontariusze naszego szkolnego koła brali udział w świątecznej zbiórce żywności.

27 osób zbierało artykuły spożywcze w 6 sklepach na terenie naszego miasta. Zebrane dary zostały przeznaczone na rzecz podopiecznych lokalnych organizacji charytatywnych, wspieranych przez sieć Banków Żywności.

Była to ogólnokrajowa akcja zorganizowana pod patronatem operatorów sieci: Era, Orange, Plus i Play.Ludzie o wielkiej wrażliwości i wielkim sercu są wśród nas

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

                                                     Jan Paweł II


1 listopada bieżącego roku uczniowie naszej szkoły działający w szkolnym klubie wolontariusza po raz kolejny odpowiedzieli na apel koszalińskiego hospicjum i przyłączyli się do akcji zbiórki pieniędzy przeznaczonych na działalność tej placówki.

Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego co roku podczas dnia Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym prowadzi zbiórkę pieniędzy przy aktywnym udziale młodzieży szkolnej.

W tym szczególnym dniu 19 uczniów naszej szkoły spacerowało alejkami cmentarza, zbierając datki na rzecz hospicjum. Cieszymy się, że ofiarodawcy i w tym roku nie zawiedli, a dzięki ich hojności puszki szybko zapełniły się pieniędzmi.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć działalność hospicjum.Zaadoptuj pieska !!!

Laki jest niewielkim, czarnym psem i ma ok. 5 lat. W lipcu 2010, po śmierci swego właściciela, trafił do schroniska. Szybko nawiązuje kontakty z obcymi i jest bardzo przyjazny. Nie lubi jednak, gdy bierze się go na ręce. Dzięki swej urodzie zdobywa serce każdego, kto go zobaczy. Jednak do tej pory, nie trafił na osobę, która chciałaby stworzyć mu dom pełen miłości i ciepła.
Nadal szuka swojego właściciela.

Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły pomogą mu znaleźć swoje miejsce, w którym będzie czuł się bezpiecznie.

Informacji o Lakim udzielają: Klaudia Borysiewicz i Klaudia Kuprel z IIIb (SKW)Kontakt

Gimnazjum nr 11
im. Lotników Polskich
ul.Sportowa 19
75-503 Koszalin
tel./fax 94 345 11 54


gim11.koszalin@o2.pl

Licznik odwiedzin


Biuletyn Informacji Publicznej

© Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie