Andrzejki w świetlicy

W naszej szkole dzień czarów, magii i odkrywania przyszłości miał miejsce 30 listopada.

Przez kilka lekcji świetlica stała się miejscem tajemniczych wróżb przygotowanych przez nauczycieli świetlicy Panią Alicję Wilk oraz Panią Alinę Adamczewską.

Andrzejki okazały się wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji zarówno uczniom, jak i organizatorom.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Listopad w świetlicy

W naszej świetlicy dzieci zawsze znajdą sobie ciekawe zajęcie.

Kiedy pogoda nie pozwala nam wyjść na świeże powietrze dzieci bawią się ze sobą malują, rysują, graja w gry, czytają lub słuchają bajek.

W listopadzie dzieci przygotowywały dekoracje na 100-lecie Odzyskania Niepodległości, wzięły udział w Światowym Dniu Praw Dziecka, oraz wróżbach z okazji Andrzejek.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.Październikowe harce świetlicowe...

Październik przywitał nas piękną pogodą.
Wykorzystując przyjazną aurę, popołudniami swój wolny czas spędzaliśmy na świeżym powietrzu, rozgrywając mecze piłki nożnej, bawiąc się w berka czy skacząc na skakankach.

Gdy pogoda nie dopisywała, spędzaliśmy czas w sali, bawiąc się, malując, czytając bajki, grając w gry planszowe.
Kilka razy w tygodniu w świetlicy pojawiają się starsze koleżanki i koledzy z gimnazjalnego wolontariatu, które bardzo aktywnie spędzają czas z dziećmi, bawiąc się w rozmaite gry i zabawy integracyjne.

Bardzo Wam za to dziękujemy.


Pierwszy tydzień już za nami...

Pierwszy tydzień września upłynął nam na dzieleniu się wakacyjnymi wspomnieniami, a także wzajemnym poznawaniu i integrowaniu się grupy świetlicowej.

Młodsze dzieci zapoznały się z regulaminem obowiązującym w świetlicy szkolnej i "podpisały się" pod nim, przyczepiając do drzewka wycięty z papieru i dowolnie ozdobiony kontur własnej dłoni.
Z dnia na dzień świetlica zapełniła się dekoracjami. Na tablicach pojawiły się wykonane z kolorowego papieru leśne skrzaty, borowiki i muchomory, jeżyki, wrony i wizerunki Pani Jesieni.
Do przygotowania prac plastycznych wykorzystywaliśmy także dary jesieni znalezione podczas spacerów: kasztany, żołędzie, jarzębinę, różnokolorowe liście.

Prócz zajęć plastycznych zajmowaliśmy się również, kaligrafowaniem, szyciem, śpiewem oraz czytaniem i słuchaniem bajek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
© Szkoła Podstawowa nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie