Beztroska zabawa, kreatywność, radość.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych zajęć świetlicowych.Klub gier planszowychDzieci szykują święta - fotorelacja
Andrzejki - fotorelacja
Święto Niepodległości - fotorelacja
DYNIE I INNE POTWORY


Ostatnie dni października przebiegały w naszej świetlicy pod hasłem "Halloween".

W ciągu tygodnia przeprowadziliśmy zabawy badawcze z dynią w roli głównej. Opisywaliśmy jej wygląd, kształt, ważyliśmy "na oko", zastanawialiśmy się, po co jest dynia i co można z niej zrobić. Propozycji było dużo, po dyskusji wybraliśmy, że zrobimy lampiony.
Zabawy było bez liku. Najpierw wybieraliśmy miąższ z dyni, następnie wycinaliśmy oczy, usta i nos, a na koniec oddzielaliśmy pestki od miąższu. Gotowe dynie posłużyły do dekoracji naszych sal.Natomiast w czwartek - 31.10.17r. - dzieci przyszły do szkoły przebrane za wampiry, duchy, czarownice.
Dominującym kolorem był kolor czarny lub pomarańczowy. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach. Chociaż tradycja "Halloween" przyszła do nas zza oceanu w latach 90-tych ubiegłego wieku, to sprawia dzieciom dużo radości i uśmiechu. A przecież w wychowaniu o to chodzi, aby dostarczać dzieciom powodów do radości i zabawy.
Sądzimy, że nam się to udało, co widać na załączonych zdjęciach.© Szkoła Podstawowa nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie