Uroczyste pożegnanie absolwentów naszej szkoły

I wreszcie nadeszły! Upragnione, wymarzone, wyczekiwane... WAKACJE!

Jeszcze tylko rozdanie świadectw, krótkie podziękowania oraz pożegnania i wreszcie można odetchnąć po tym zwariowanym, niełatwym roku szkolnym. Czas na dobrą zabawę, czego wszystkim serdecznie życzymy!

Szczególnie ważna była dziś uroczystość pożegnania absolwentów naszej szkoły. Otrzymali piękne świadectwa, dyplomy i gratulacje.

Tytułem Primus Inter Pares została uhonorowana Katarzyna Witman - za wybitne osiągniecia w nauce oraz postawę godną naśladowania!?? Brawo, Kasiu!

Drodzy Ósmoklasiści! "Nawet najdalszą podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku". Życzymy Wam, aby Wasza podróż przez życie była usłana różami.

Do zobaczenia!


























Nagrody Prezydenta

23 czerwca odbyła się uroczystość, podczas której najlepsi uczniowie z koszalińskich szkół otrzymali z rąk prezydenta Piotra Jedlińskiego nagrody za wyniki w nauce osiągnięte w roku szkolnym 2020/2021.


Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły:

Martyna Kinowska - laureatka Konkursu z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego,

Katarzyna Witman - finalistka Konkursu z Języka Polskiego oraz finalistka Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.

Gratulacje i dyplomy otrzymały również opiekunki nagrodzonych uczennic:
p. Wioletta Alicka, nauczycielka matematyki, a także p. Ewa Wrzołek-Bielińska, nauczycielka języka polskiego.

Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym Uczennicom i ich Opiekunkom!








Laureaci Małych Olimpiad Przedmiotowych


Z wielką przyjemnością informujemy, że czworo uczniów naszej szkoły zostało laureatami Małych Olimpiad Przedmiotowych organizowanych przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie dla uczniów klas 4-6.

W gronie laureatów znaleźli się:

Zofia Antosz z klasy 6a i Michalina Gońda z klasy 6b, laureatki Małej Olimpiady z plastyki, uczennice p. Katarzyny Buryło-Sikory,

Maciej Jackiewicz z klasy 6a, laureat pierwszego miejsca Małej Olimpiady z informatyki, uczeń p. Krzysztofa Cichosza. Maciej został także laureatem Małej Olimpiady z geografii, do której przygotowywał się pod opieką p. Elwiry Marcisz,

Antoni Motyka z klasy 5a, laureat Małej Olimpiady z historii, uczeń p. Agnieszki Chodalskiej.

GRATULUJEMY UCZNIOM I ICH NAUCZYCIELOM!

Gratulujemy także pozostałym uczestnikom olimpiad, którzy pięknie reprezentowali naszą szkołę!
Czasem do pełni szczęścia brakowało tylko jednego malutkiego punktu…

Pasowanie na Ucznia klas pierwszych


Dnia 12 maja 2021r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia klas pierwszych.
Wydarzenie to dostarczyło wiele emocji uczniom, nauczycielom, a także rodzicom, którzy w tym roku szkolnym nie mogli towarzyszyć swoim dzieciom w tej ważnej chwili ze względu na pandemię.

Podczas uroczystości uczniowie przedstawili krótki program artystyczny, w którym w postawie godnej powagi chwili zaprezentowali swoje umiejętności wokalne.

Najważniejszą częścią wydarzenia było jednak złożenie ślubowania przez uczniów i pasowanie, którego dokonali Pan dyrektor Przemysław Jaśkiewicz i Pani dyrektor Agnieszka Pera.
Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i symboliczny upominek. Ten moment stał się symbolicznym przyjęciem do społeczności szkolnej naszych pierwszaków.
Chwila ta z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Życzymy naszym Uczniom klas pierwszych samych sukcesów, radości z pogłębiania wiedzy oraz tego, aby nauka była dla nich wspaniałą przygodą i niosła ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.
Dziękujemy Pani Dorocie Nadowskiej za fotograficzne upamiętnienie wydarzenia, Panu Wojtkowi Jaśkiewiczowi za przygotowanie strony wokalnej uroczystości, a także Rodzicom za okazane wsparcie i życzliwość.








Konkursy przedmiotowe na ostatniej prostej


W tym tygodniu zakończył się wojewódzki etap konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Nasi ósmoklasiści dzielnie zmagali się z niezwykle trudnymi zagadnieniami ze swoich ulubionych dziedzin.

Naszą szkołę reprezentowali:

- w Konkursie z Języka Polskiego - Martyna Kinowska i Katarzyna Witman - uczennice p. Ewy Wrzołek-Bielińskiej,

- w Konkursie Matematycznym - Katarzyna Witman - uczennica p. Wioletty Alickiej,

- w Konkursie Historycznym - Kamil Ufniarz - uczeń p. Agnieszki Chodalskiej,

- w Konkursie Geograficznym - Oliwia Forębska - uczennica p. Elwiry Marcisz,

- w Konkursie z Języka Angielskiego - Lena Jankowska, Hanna Sulińska, Aly Coulibaly - uczniowie p. Doroty Barteczko.

Gratulujemy dotarcia do finału i trzymamy kciuki w oczekiwaniu na wyniki!

Historyczny spacer

Dziś młodzi miłośnicy historii z I c wyruszyli na spacer.

Znaleźli budynek uwieczniony na zdjęciu 110 lat temu.
To dopiero początek poznawania starego Koszalina.








Młodzi ornitolodzy

Dziś w klasie 1c próżno szukać uczniaków.
Młodzi ornitolodzy świetnie rozpoznawali ptaki, które zimują w Polsce.

Na koniec zajęć powstały arcydzieła - których główną bohaterką była sikorka.















"I Ty możesz zostać moją babcią, moim dziadkiem jeśli tyko chcesz"

W zeszłym roku szkolnym nasza szkoła wygrała projekt obywatelski "I Ty możesz zostać moją babcią moim dziadkiem jeśli tyko chcesz"", dzięki któremu mieliśmy możliwość zakupienia większej ilości sprzętu cyrkowego.

Podstawowym celem naszego projektu była realizacja działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. Nasz pomysł był idealnym narzędziem do osiągnięcia zamierzonego celu. Zawierał w sobie integrację pokoleń, nawiązywanie współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową nr 23 a mieszkańcami osiedla Jedliny, propagowanie aktywności fizycznej, radość ze wspólnie spędzonego czasu w rodzinnej atmosferze.
Niekonwencjonalne obchody dnia Babci i Dziadka miały być połączone z pokazem sztuczek cyrkowych w wykonaniu uczniów klas młodszych SP 23.

Niestety w związku ograniczeniami związanymi z epidemią COVID-19 zmuszeni byliśmy do zmiany koncepcji. W zamian występów nakręciliśmy film, który został wręczony seniorom.

Dziś z okazji Dnia Babci i Dziadka zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków do obejrzenia filmu dedykowanego właśnie dla Was.

Życzymy miłego oglądania.

link do filmu:

LINK

Życzenia dla Babci i Dziadka

"Babcia jest trochę rodzicem, trochę nauczycielem, trochę najlepszym przyjacielem".

"Dziadek to ktoś,kto ma srebrne włosy i złote serce".

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia !!!

















Zabawy na świeżym powietrzu

Uczniowie klasy 2b uwielbiają ruch na świeżym powietrzu.

Po długiej nieobecności w murach szkoły mogliśmy wspólnie pobawić się na śniegu robiąc bitwę na śnieżki.
Udalo się Nam nawet ulepić bałwana.

















Superbohaterka

Jaka miła wiadomość!

Nasza uczennica Aleksandra Piasek, z kl. Ia, wzięła udział w konkursie na SUPERBOHATERKĘ.

Dziś odebrała nagrodę!!! Gratulujemy!!!
Już wiemy, że Oleńka :

1. Ma nadzwyczajne moce - życzliwość i uśmiech.
2. Poznaje bohaterki i bohaterów literatury.
3. Interesuje się Dziecięcym Festiwalem Filmowym Filmoniada, organizowanym przez CK 105 w Koszalinie.
4. Pięknie reprezentuje naszą Placówkę.









Mikołajki w klasach I - III

Podczas nauki zdalnej nie zapominamy o ważnych datach w kalendarzu. A są takie, które przysparzają nam ogromnej radości!

W klasach młodszych tegoroczne Mikołajki odbyły się on - line i przebiegły w wesołej, pełnej entuzjazmu atmosferze.
Wspólnie oglądaliśmy specjalnie przygotowane na tę okazję filmy z głównym bohaterem - św. Mikołajem - oraz bożonarodzeniowe przedstawienia.

Niezwykłej magii świąt dodały nam piękne piosenki i kolędy. Towarzyszyły one uczniom podczas tworzenia świątecznych ozdób na warsztatach plastycznych.
Dobry humor i zabawa dopisywały wszystkim, o czym świadczą uśmiechnięte, szczęśliwe buzię na dołączonych poniżej fotkach...


























Szkoła do hymnu



Szkoła do hymnu, to akcja MEN, w której wzięła udział nasza szkoła.

Uczniowie punktualnie o 11.11 we wtorek 10 listopada odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego" włączając się w ten sposób we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

Hymn

LEKCJA CIEPŁA

30 października 2020 roku uczniowie klasy 3A wzięli udział w "Lekcji ciepła".

Podczas tej niezwykłej lekcji, będącej częścią projektu edukacyjno-ekologicznego, uczniowie dowiedzieli się jak powstaje ciepło, które ogrzewa ich mieszkania, a także jak z niego korzystać, ale przy tym nie marnować.

Pomocne były dokładne wyjaśnienia, jak i książeczki z serii "Czerwony Kapturek w mieście", które wprowadziły dzieci w bajkowy świat ciepła systemowego.
Bohaterka znanej bajki mieszka teraz w mieście i jej bliscy nie muszą nosić z lasu drewna na opał. Zaczarowany kot Klucha wszystko jej oraz dorosłym wyjaśnia.

Dzieci otrzymały również upominki i gadżety związane z MEC i produkcją ciepła systemowego. Pomogą im one zapamiętać jak mądrze korzystać z ciepła i energii.


























"Ukryte dziedzictwo. Co kryje Polska ziemia?"


Nasza szkoła przystąpiła do nowego projektu edukacyjnego, który nosi tytuł "Ukryte dziedzictwo. Co kryje Polska ziemia?".

Jest to ogólnopolska kampania archeologiczna poruszająca temat polskiego dziedzictwa narodowego ukrytego w ziemi i pracy archeologów, a także promocja tych działań w społeczeństwie.

W ramach pracy nauczyciele przeprowadzą z uczniami lekcję, aby krok po kroku pomóc im poznać świat ukryty pod ziemią począwszy od wprowadzenia pojęcia archeologii i jej roli jako nauki społecznej - aż do zrozumienia jej udziału w aktualnych badaniach nad przeszłością regionu.

"CODE WEEK" W KLASIE 3C

Code week czyli Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa promująca programowanie, kodowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczniów w ciekawy i interesujący sposób.

Nauka kodowania pomaga uczniom zrozumieć otaczający świat, który ulega ciągłym zmianom.
Uczniowie klasy 3C bardzo chętnie uczestniczyli w tygodniu kodowania. Wychowawczyni klasy Pani Anna Górska przygotowała ciekawe karty do kodowania.

Dzieci za pomocą Ozobotów Evo i Ozobotów Bit wykonywały pobudzające wyobraźnię zadania. Poprzez zabawę ćwiczyły swoje umiejętności matematyczne, polonistyczne, informatyczne. Pracowały w grupach. Zajęcia przyczyniają się do rozwoju intelektualnego dzieci.































W teatrze debaty oksfordzkiej

O tym, że sztuka debatowania nie jest rzeczą łatwą mieli okazję przekonać się uczestnicy I Wojewódzkiego Konkursu Debat Oksfordzkich.

W tym roku konkurs odbył się w nietypowej formule.
Mistrzowie argumentowania z klas 7b i 8a pod czujnym okiem p. Ewy Wrzołek-Bielińskiej stoczyli ze sobą arcyciekawy pojedynek, zarejestrowany na filmie przesłanym organizatorom.




















Konkurs Mody Ekologicznej

W czasie zdalnej edukacji w poprzednim roku szkolnym wychowawczynie klas II D i III C - p. Kamila Chyła i p. Anna Górska - ogłosiły Konkurs Mody Ekologicznej.

Zadaniem uczestników było stworzenie stroju z tworzyw, które możemy poddać ponownemu przetworzeniu, przymierzenie swojego projektu i przesłanie zdjęć ukazujących uczestników w ich strojach.

Prace przesłało 9 osób.

  • I miejsce zajęły Dominika Kata II D, Katarzyna Zając III C

  • II miejsce Sebastian Kaczmarek III C, Aleksander Musiał II D

  • III miejsce Miłosz Duda II D, Pola Duda II D, Agata Ginda II D, Jan Kupczak II D, Mateusz Bajkowski II D.

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności i skrupulatnego przygotowania się do konkursu.














  • © Szkoła Podstawowa nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie