CZTERY PORY POLSKIEJ TRADYCJI
OD WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH DO ADWENTU

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie pt. Cztery pory  polskiej tradycji, uczestnicząc  w trzecim i zarazem ostatnim spotkaniu poświęconym polskim tradycjom. Tym razem tematem zajęć muzealnych był czas od Wszystkich Świętych do Adwentu. Podczas spotkania uczniowie klasy II g wraz z wychowawcą – Panią Danutą Wojnarowicz  poznali technikę wykonania lampionu adwentowego oraz obejrzeli różnorodne lampiony adwentowe. Celem lekcji było przygotowanie uczniów do konkursu na najpiękniejszy adwentowy lampion.

Miło jest nam poinformować, że spośród 58 prac  wyróżnienia w konkursie pt. Adwentowe światło przyznano 10 uczestnikom, wśród których było 5 uczniów  z klasy II g: Karolina Bugajska, Patrycja Gawrońskia, Anna Jasiakiewicz, Paulina Kozłowskia oraz Stefan Nowacki.

Ponadto specjalne wyróżnienie otrzymała  Karolina Bugajska z klasy II g , która uczestniczyła we wszystkich konkursach w ramach cyklu Cztery pory  polskiej tradycji  i zawsze jej prace uhonorowane zostały przez jury konkursu.

Nagrodami w konkursie są dyplomy i karty wolnego wstępu do muzeum, ważne przez 1 rok.

Serdecznie gratulujemy uczniom klasy II g oraz Pani Danucie Wojnarowicz i życzymy dalszych sukcesów.