Szkolny Klub Wolontariusza

Rok szkolny 2009/2010

WRZESIEŃ

Zorganizowałyśmy ( Beata Piwar – pedagog i Małgorzata Szablińska – nauczyciel religii) nabór do Szkolnego Klubu Wolontariusza. Okazało się, że w naszej szkole jest wiele osób, którym idea wolontariatu nie jest obca. Trzon naszej grupy stanowią uczniowie klas drugich, ale nie brakuje też trzecioklasistów.

Beata Piwar J, Małgorzata SzablińskaJ

PAŹDZIERNIK

Machina ruszyła. Odbyło się pierwsze zebranie wolontariuszy, na którym zapoznałyśmy wszystkich zgromadzonych w sali nr 16 z założeniami i planami SKW na rok szkolny 2009/2010. Na zebranie zaprosiłyśmy ubiegłoroczne wolontariuszki - absolwentki szkoły: Kasię Prokopowicz, Sylwię Więcek i Renatę Szmajdzińską. Dziewczyny opowiedziały nowym wolontariuszom o swojej pracy w SKW i o tym , jak wspaniale jest pomagać innymJ.

W październiku nawiązałyśmy współpracę z Fundacją ,,Dziewczynka z zapałkami”. Dzięki pracy na rzecz fundacji wolontariusze będą  mogli zdobyć  pieniądze na rzecz szkoły. Na czym polega praca w fundacji? To proste, należy w ustalonym terminie i wyznaczonym miejscu - kasy Tesco- stać, pakować zakupy klientom i zbierać pieniądzeJ Pierwsza akcja odbędzie się w listopadzie.

Rozpoczęłyśmy też współpracę z Hospicjum w Koszalinie. 1 listopada 2009 roku od 12.00 do 14.00 grupa wolontariuszy ( 14 osób) pod opieką p. Małgorzaty Szablińskiej będzie zbierała pieniądze na cmentarzu w Koszalinie na rzecz Hospicjum.

23 października wolontariusze odwiedzili Dom Samotnej Matki w Koszalinie. Poznali historię domu, założenia, dowiedzieli się także na czym polega praca wolontariuszy w tym miejscu.

PS. Dziękujemy wam kochani za to, że w jesienne, piątkowe popołudnie  pomyśleliście o dziewczynach samotnie wychowujących dzieci i zapragnęliście właśnie  im nieść pomoc.

Z pozdrowieniami Beata Piwar i Małgosia Szablińska J