JESTEŚMY W FINALE KONKURSU
SUPER SZKOŁA 2006

Już po raz szósty redakcja Super Expressu rozpoczęła  wielki konkurs, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji i Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, a  jego sponsorem jest firma McDonald’s. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z całego kraju.

Postanowiliśmy spróbować swych sił i przystąpiliśmy do konkursowych zmagań. Pierwszy etap polegał na badaniu ankietowym. Uczniowie mieli anonimowo odpowiedzieć na cykl pytań dotyczących atmosfery w szkole, relacji między uczniami a nauczycielami, jak również oferty edukacyjnej placówki. Ankiety zostały odesłane organizatorom i na ich podstawie wyróżniono szkoły, które zakwalifikowano do kolejnego etapu. Wasza opinia miała ogromne znaczenie, ponieważ dzięki niej uhonorowano nas CERTYFIKATEM SZKOŁY PRZYJAZNEJ UCZNIOM za pozytywną ocenę wystawioną przez uczniów.

Następnie szkoły musiały dokonać oceny analizy działalności samorządu uczniowskiego. Liczył się zakres podjętych działań, pomysłowość inicjatyw oraz współpraca samorządu z innymi organami szkoły i instytucjami lokalnymi. Ten etap również udało nam się szczęśliwie pokonać. Dziękujemy wszystkim, którzy w aktywny i rzetelny sposób pracowali nad przygotowaniem ankiet oraz sprawozdań. Teraz przyszedł czas na wielki finał !

Spośród  setek szkół z całej Polski w każdej kategorii wyłoniono trzy najlepsze. To one staną już wkrótce do finałowych zmagań. Miło jest nam poinformować, że Jedenastka ubiegać się będzie o zaszczytny tytuł SUPER SZKOŁY 2006. Będziemy konkurować z gimnazjum z Mielca oraz Rzeszowa.

Tymczasem przygotowania do rozstrzygającej rozgrywki ruszyły pełną parą i odliczmy dni do wyjazdu do Warszawy. Trzymajcie za nas kciuki. Gra idzie o wielką stawkę, ponieważ zwycięzca oprócz tytułu otrzymuje sprzęt komputerowy do pracowni informatycznej.