Konferencja Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych

Dnia 09.06 br. odbyła się w Kołobrzegu w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika konferencja  na temat : „Osobiste zaangażowanie nauczyciela warunkiem powodzenia działań wychowawczych” zorganizowana przez szkoły zrzeszone w Stowarzyszeniu  Szkół Innowacyjnych Regionu Zachodniopomorskiego.

Zaszczycili ją swą obecnością przedstawiciele innych stowarzyszeń oświatowych  federacji stowarzyszeń TST oraz przedstawiciele władz lokalnych, samorządowych.

Koszalin reprezentował pan Krzysztof Stobiecki. Honorowym gościem spotkania była pani dr Danuta Nakoneczna - wybitny pedagog, założycielka i opiekun naukowy TST. W konferencji uczestniczyli  również dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie tych szkół - członków  stowarzyszenia (15 szkół, w tym szkoły podstawowe, gimnazja, licea).

Nasze gimnazjum reprezentowali: pan pedagog - Leszek Chwist, polonistka - pani Ewa Wrzołek, uczennica klasy III e - Aleksandra Cymerys oraz pani dyrektor - Mariola Rink-Przybylska.
Ola Cymerys została uhonorowana nagrodą Towarzystwa Szkół Twórczych i Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych  "za wrażliwość, oddanie innym ludziom, wysokie wyniki w nauce i konkursach przedmiotowych oraz zaangażowanie w życie szkoły".

Pan pedagog natomiast zaprezentował referat o pracy naszej szkoły pt. "Rola wychowawcy klasy w inspirowaniu rozwoju uczniów, planowaniu ich przyszłości, rozwiązywaniu konfliktów w dobrym i bezpiecznym gimnazjum - Gimnazjum nr 11 w Koszalinie".

Pan pedagog zaprezentował założenia programu wychowawczego szkoły. Mówił o współdziałaniu wychowawcy z rodzicami,  o integracji uczniów w klasie, a także o innowacyjnej strategii wychowawczo-dydaktycznej na przykładzie programów klas autorskich realizowanych w  Gimnazjum nr 11. Przedstawił strategię "wychowania poprzez zadania na przykładzie szkolnych  projektów edukacyjnych takich jak, np.: "Olimpiada Wyobraźni", "Superklasa", "Dzień Sportu Szkolnego" i  współpraca z Albert Einstein Gimnasium w Neubrandenburgu oraz o przygotowanie do Zertyfikatu Deutsch itp., o lekcjach przedsiębiorczości, nauce demokracji, samorządności i odpowiedzialności.
Pani dyrektor pogratulowała znakomitego wystąpienia panu pedagogowi, a także sukcesów Oli Cymerys, którą nagrodziła na konferencji nagrodą książkową.

Było miło i mądrze. Uczestnicy spotkania wyszli bogatsi o nowe pomysły pracy.