UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2004/2005
W GIMNAZJUM NR 11 W KOSZALINIE

Dnia 01.09.2004 r. o godzinie 900 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 11 w Koszalinie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2004/2005.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, uczniowie klas I naszego gimnazjum oraz ich rodzice.
Wśród osób, które wspólnie z nami postanowiły przeżyć te szczególne chwile, byli: Pani mgr Anna Kiełb - nauczyciel metodyk Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, Pani Anna Karczmarek - przewodnicząca Rady Rodziców Gimnazjum nr 11, Pan Bogdan Gutkowski - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Teatru Propozycji Dialog w Koszalinie, ksiądz Igor Mackiw - opiekun szkoły z ramienia Parafii Katedralnej oraz Pan Sławomir Bober - funkcjonariusz rejonowego posterunku policji.
     W pierwszej część uroczystości wysłuchaliśmy powitania Pani Dyrektor Marioli Rink- Przybylskiej, która powitała przybyłych gości oraz szczególnie serdecznie przyjęła w murach naszej szkoły pierwszoklasistów oraz ich rodziców. Życzyła uczniom powodzenia w odkrywaniu tajników wiedzy, satysfakcji z osiąganych wyników oraz zapewniła o życzliwości i sympatii grona pedagogicznego i pracowników szkoły w stosunku do najmłodszych uczniów naszego gimnazjum.
Następnie głos zabrała Pani Anna Karczmarek i poinformowała o konkursach, jakie w tym roku szkolnym zamierza zrealizować Rada Rodziców.
Pani Dyrektor przedstawiła nowych członków grona pedagogicznego oraz wychowawców klas pierwszych.
Na koniec części oficjalnej odbyło się ślubowanie klas pierwszych, które od tego momentu przyjęły na siebie prawa i obowiązki uczniów Gimnazjum nr 11 w Koszalinie.
     Następnie wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć program artystyczny, który został przygotowany specjalnie z myślą o gościach i bohaterach uroczystości. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Tamary Gutty- Aleksandrowicz, Pani Krystyny Maciejewskiej oraz Pani Ewy Wrzołek przygotowali inscenizację dramatu Juliusza Słowackiego pt. Balladyna.
Scenicznych wskazówek udzieliła młodym aktorom Pani Stefania Tomaszewska - aktor Teatru Propozycji Dialog w Koszalinie.
Widzowie z wielką uwagą obejrzeli przedstawienie, a twórców nagrodzili gromkimi brawami.
Pan Bogdan Gutkowski wyraził uznanie dla aktorów oraz ich opiekunów za zaangażowanie i wysoki poziom artystyczny przedstawienia. Zaprosił wszystkich do odwiedzania Teatru Propozycji Dialog oraz rozwijania zainteresowań sztuką teatralną.
Pani Dyrektor również pogratulowała opiekunom i aktorom oraz nagrodziła ich słodkim upominkiem za dostarczenie nam wspaniałych wrażeń artystycznych.
     Na zakończenie podziękowała wszystkim za udział w uroczystości i zaprosiła uczniów klas pierwszych i rodziców na spotkanie z wychowawcą.