GIMNAZJALNE POTYCZKI- POZNAŃ 2006

18.05.2006r. reprezentacja naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w Regionalnym Finale Gimnazjalnych Potyczek.  Była to trzecia edycja konkursu przygotowana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Narodowy Bank Polski.

W tym roku hasło przewodnie zmagań brzmiało:  ABC OSZCZĘDZANIA.

Gimnazjum nr 11  reprezentowali uczniowie klasy I D, którzy realizują program autorski z przedsiębiorczości oraz wiedzy o społeczeństwie. Pierwszy etap projektu  polegał na przygotowaniu materiałów promujących różne formy oszczędzania oraz inwestowania pieniędzy. W tym celu przeprowadziliśmy sondę uliczną wśród mieszkańców Koszalina. Pytaliśmy się, jakie formy oszczędzania i inwestowania znają i z jakich korzystają. Uczestniczyliśmy w wycieczce do PKO.BP, gdzie poznaliśmy zasady pracy banku oraz oferty lokowania oraz inwestowania pieniędzy. Ostatnim elementem realizacji projektu było wykonanie ulotek informacyjnych dotyczących oszczędzania. Wykonaliśmy 10 folderów, spośród których wybraliśmy dwie najciekawsze propozycje. Do oceny prac poprosiliśmy rodziców oraz nauczycieli, którzy oddawali głosy na wybrany przez siebie folder.

Jury składające się z pracowników NBP pozytywnie oceniło nasz projekt i dlatego zakwalifikowano naszą szkołę do Regionalnego Finału Gimnazjalnych Potyczek- Poznań 2006..

W Poznaniu  trzyosobowa reprezentacja klasy Id uczestniczyła w rozgrywkach ekonomicznych oraz przedstawiła prezentację oferty edukacyjnej  Gimnazjum nr 11. Tym razem finał był o krok, gdyż do zakwalifikowania się do ścisłego finału zabrakło nam tylko 2 punktów. W sumie uzyskaliśmy 49 punktów, natomiast zwycięska drużyna z Konina zdobyła ich 51.

Tegoroczny udział w Gimnazjalnych Potyczkach uważamy za duży sukces, gdyż tajników ekonomii i przedsiębiorczości uczymy się dopiero 9 miesięcy, więc jeszcze mamy dwie szanse, aby powalczyć o finał.

Gratulujemy naszym reprezentantkom, tj. Aleksandrze Boruc, Magdzie Kosteckiej oraz Ali Szmajdzińskiej i życzymy im dalszych sukcesów. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem i realizacją projektu sprawowali Pani Agnieszka Ostrowska oraz Pan Przemysław Jaśkiewicz.