W grudniu 2003 r. przeprowadziliśmy już drugą edycję zawodów pod nazwą "Ortograficzny zawrót głowy".
Honorowy patronat nad konkursem objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Koszalina, Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.
Patronat medialny sprawowali - redakcja "Głosu Koszalińskiego", Rozgłośnia Polskiego Radia w Koszalinie i Telewizja Kablowa MAX.
Realizacja naszego projektu edukacyjnego zbiegła się z obchodami Dnia Kultury Języka Polskiego na antenie Polskiego Radia i przypadła w niedługim czasie po ogólnonarodowym dyktandzie Radia Katowice.

W grupie dorosłych wygrali ku zaskoczeniu i radości wszystkich rodzice uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 11. Mistrzem został pan Piotr Grygorcewicz, z zawodu technik-elektronik, wicemistrzynią pani Jolanta Cielecka. Mistrzowie ortografii otrzymali piękne dyplomy i statuetki.

W grupie młodzieży najlepiej napisała dyktando oraz test Aleksandra Bocewicz z Gimnazjum nr 11 i została "Mistrzem Ortografii". Tytuł "Wicemistrza Ortografii " przypadł Urszuli Knap z Gimnazjum przy Zespole Szkół Muzycznych w Koszalinie. Mistrzynie również otrzymały piękne statuetki, dyplomy i cenne nagrody. Dzięki hojności fundatorów nagrodami obdarowano również wyróżnionych gimnazjalistów - Annę Witkowską z Gimnazjum nr 7, Michała Stankiewicza z Gimnazjum nr 11, Magdalenę Bławat z Gimnazjum nr 6, Łukasza Panasowca z Gimnazjum nr 11 i Martę Wojtan z Gimnazjum przy Zespole Szkół Muzycznych.

Najsympatyczniejszą atrakcją konkursu były statuetki wręczone "Mistrzom Ortografii - 2003r." oraz piękne nagrody ufundowane przez ofiarodawców: Rozgłośnię Polskiego Radia w Koszalinie, Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, Liceum Plastyczne w Koszalinie, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Wydawnictwo Millenium - Bogdan Gutkowski, Wojewódzki Fundusz Ochrony Przyrody i Środowiska, dyrekcję szkoły.
zobacz zdjęcia...