Dzień Otwarty Koszar

9 maja 2008 r. uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią, p. Ewą Wrzołek-Bielińską, udali się na Dzień Otwarty Koszar do Jednostki Wojskowej nr 1223 w Koszalinie, na specjalne zaproszenie 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Wycieczka była bardzo ciekawa. Mieliśmy okazję poznać historię jednostki, zobaczyliśmy różnego rodzaju broń i sprzęt wojskowy. Podziwialiśmy także paradę żołnierzy.
Na szczególną uwagę zasługiwała z pewnością orkiestra wojskowa. Nabraliśmy sił, jedząc prawdziwą wojskową grochówkę, po czym wróciliśmy do szkoły.

Dziękujemy za zaproszenie na tę imprezę. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mogli gościć w jednostce. Chłopcy nabrali ochoty, żeby wstąpić do armii, a dziewczyny… No cóż – „za mundurem panny sznurem”!