,, Mam prawo do swych praw

I.Ogólne założenia :

Organizatorem konkursu jest Gimnazjum nr 11 w Koszalinie. Konkurs skierowany jest do uczniów Gimnazjum nr 11 w Koszalinie.

W tym roku przypada 20 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Gimnazjum nr 11 zostało zgłoszone do programu UNICEF ,, Szkoła z Prawami Dziecka”. Uważamy, iż w myśl jednego z praw dziecka, każdy nasz uczeń ma prawo do znajomości swoich praw.

Organizator powoła komisję konkursową, która wyłoni zwycięzców.

Informacje o konkursie można uzyskać u p. Ewy Dąbrowskiej -Tworek i p. Beaty Piwar.

II. Cele i przedmiot konkursu:

·       zapoznanie z Konwencją o Prawach Dziecka,

·       zwiększenie świadomości uczniów dotyczącej ich praw,

·       rozbudzenie zainteresowań artystycznych.

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie przez uczestników (indywidualnie lub zespołowo) pracy plastycznej, fotografii lub krótkiej animacji filmowej dotyczącej prawa, które w własnym odczuciu uważają za najważniejsze.

III. Postępowanie konkursowe.

1.                Uczniowie zostaną poinformowani o konkursie przez wychowawców.

2.              Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest złożenie w sekretariacie szkoły pracy w terminie do 15  listopada 2009r.

3.              Do 17 listopada 2009 roku komisja konkursowa dokona wyboru 6 najciekawszych prac w kategorii plastyki, fotografii i filmu.

4.              Wernisaż prac i wręczenie nagród odbędzie się 20 listopada 2009 roku (20 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka).

IV. Nagrody.

W każdej kategorii zostaną przyznane po dwie nagrody rzeczowe.

V. Postanowienia końcowe.

Organizator konkursu ma bezwarunkowe i nieodpłatne prawo do wykorzystania, w tym przetwarzania nadesłanych na konkurs prac do celów informacyjnych i promocyjnych.