PORANEK W FILHARMONII

21października 2005r. uczniowie klas I naszego gimnazjum mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w koncercie symfonicznym przygotowanym przez Filharmonię Koszalińską im. Stanisława Moniuszki.

Koncert  odbył się w ramach programu zatytułowanego Bliskie spotkania z symfoniką

realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury. Październikowe spotkanie z filharmonią poświecono twórczości Edvarda Griega, a komentarzem dydaktycznym wzbogacił je pan Andrzej Zborowski. Prowadzący zaprosił widownię na wycieczkę w głąb orkiestry i zaprezentował instrumenty tworzące muzykę symfoniczną. Ponadto wyjaśnił oraz  przybliżył słuchaczom znaczenie pojęć: suita, wariacje, symfonia.

Podczas koncertu uczniowie wysłuchali I i II suitę „Per Gont” w wykonaniu koszalińskich muzyków pod przewodnictwem dyrygenta - Pana Matthiasa Mauzera.

Z pewnością ten piątkowy poranek na długo pozostanie w pamięci uczniów, gdyż dla niektórych była to pierwsza wizyta w filharmonii.

Być może zachwyceni wykonaniem oraz nastrojem koncertu staną się częstszymi gośćmi naszych filharmoników.