DZIEŃ SZTANDARU W GIMNAZJUM NR 11

26 października 2007 r. w Gimnazjum nr 11 obchodziliśmy uroczyście  Dzień Sztandaru. W tym szczególnym dniu wszyscy uczniowie przybyli na lekcje odświętnie ubrani. Klasy pierwsze  podczas apelu poznały bogatą historię naszej szkoły. Ponadto zaprezentowano im symbole Jedenastki, tj. sztandar Szkoły Podstawowej nr 11, sztandar Szczepu ZHP przy Szkole Podstawowej nr 11 oraz sztandar Gimnazjum nr 11.

Bardzo ciekawą prelekcję wzbogaconą prezentacją multimedialną przygotował i przedstawił p. Przemysław Jaśkiewicz -  nauczyciel historii w naszym gimnazjum. Podczas spotkania gimnazjaliści mieli okazję poznać byłe siedziby naszej placówki, jej osiągnięcia , absolwentów oraz pracowników Jedenastki, którzy przez ponad 50 lat tworzyli historię  szkoły.

Uczniowie klas II i III mogli w bibliotece szkolnej poznać dzieje Jedenastki, oglądając kroniki szkolne. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a uczniowie z ciekawością szukali na kartach kronik zdjęć swoich pedagogów oraz absolwentów byłej Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Gimnazjum nr 11 w Koszalinie. Byli i tacy, którzy na fotografiach rozpoznawali rodziców bądź innych członków rodziny, którzy, podobnie jak i oni, uczyli się w Jedenastce.

Ten wyjątkowy dzień przygotowali dla nas p. Przemysław Jaśkiewicz, p. Barbara Andersz oraz uczniowie klasy III d.