NA POETYCKĄ NUTĘ - KONCERT W DIALOGU

11 czerwca 2008r. młodzież Gimnazjum nr 11 w Dialogu dała koncert poetycko- muzyczno-wokalny. Kto chciał, mówił wiersz, kto chciał, śpiewał,  a niektórzy tylko grali. Koncert wyreżyserowała Pani Stefania Tomaszewska związana z Dialogiem jako aktorka i reżyser długie lata.  Na popis licznie przybyła młodzież naszej szkoły, rodzice, rodzeństwo starsze i młodsze, znajomi, przyjaciele naszego Gimnazjum. Impreza bardzo się podobała, o czym świadczyły gromkie brawa oraz liczne bisy.

Repertuar koncertu był bardzo różnorodny, recytowano Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana Kochanowskiego, Aleksandra Fredrę, Marię Pawlikowską -Jasnorzewską, Halinę Poświatowską, Stanisława Barańczaka i  utwory wielu innych poetów. Entuzjazm recytatorów, ich emocje szybko zaczęła podzielać wspaniała publiczność, która nawet drobną wsypę nagradzała gorącymi oklaskami. Wśród śpiewających wielki aplauz wzbudziła Michalina Ruczyńska, która śpiewa bardzo profesjonalnie i wygrywa mnóstwo konkursów piosenki. W ogóle z żalem musimy stwierdzić, że opuszczą mury naszej szkoły uczniowie instrumentaliści - Michał Foszcz, Ania Smarsz...

Na koniec Pani Dyrektor Marila Rink-Przybylska poczęstowała wykonawców i publiczność "krówkami". Zrobiło się familiarnie, ale impreza dobiegła już do końca.

A oto wykonawcy koncertu:

1. Aleksandra Kling

2.Nastka Kopyłowska