NASZ BOHATER

3 stycznia 2006r. Damian Rybak – uczeń klasy III g Gimnazjum nr 11 w Koszalinie wykazał się niezwykłą wrażliwością i odwagą. Jako jedyny z przechodniów zareagował na prośbę o pomoc okradzionej staruszki. Bez chwili wahania ruszył za sprawcą, zatrzymał go i oddał w ręce policji. Złodziejem okazał się wielokrotnie notowany za rozbój i kradzieże przestępca.

Za swój niecodzienny czyn Damian otrzymał liczne dowody uznania. Dyrekcja Gimnazjum nr 11  podczas specjalne na tę okoliczność zorganizowanego apelu uhonorowała ucznia statuetką oraz nagrodą książkową. Prezydent Miasta Koszalina wręczył  bohaterowi list gratulacyjny oraz odtwarzacz MP3. Komendant Policji również obdarował Damiana listem pochwalnym oraz nagrodą rzeczową.

Jesteśmy dumni, że uczeń naszej szkoły zachował się w tak wspaniałe. Mamy nadzieję, że pozostali gimnazjaliści wezmą przykład z  bohaterskiej postawy kolegi i gdy zajdzie konieczność, wykażą się wrażliwością na krzywdę drugiego człowieka.