EKOLOGICZNE ABECADŁO
UCZNIOWIE GIMNAZJUM NR 11
 LIDERAMI ŚRODKOWOPOMORSKIEJ SZKÓŁKI EKOLOGICZNEJ

Projekt Środkowopomorska Szkółka Liderów Ekologii został dofinansowany przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Skierowany był do 400 uczniów szkół gimnazjalnych z obszaru Środkowopomorskiej Grupy Działania. Dotychczas w projekcie wzięło udział 270 uczestników z gminy Biesiekierz, Będzino, Manowo, Polanów, Sianów i Biały Bór.

Jego celem  jest kształtowanie  postaw proekologicznych oraz propagowanie idei zrównoważonego rozwoju zgodnie ze Strategią Lizbońską i Agendą 21.

Realizacja szkoleń odbyła się podczas pięciodniowego pobytu w ośrodku nad morzem, w Jarosławcu, w terminie 28.09-02.10.2009r. Uczestnicy  mieli zapewniony bogaty program edukacyjny prowadzony przez specjalistów z zakresu ekologii. Cykl zajęć szkoleniowych obejmował 25 godz. dydaktycznych prowadzonych w grupach, w pięciu blokach tematycznych. Zajęcia były realizowane w formie wykładów, warsztatów, które uzupełniano wycieczkami i zajęciami edukacyjno-poznawczo-rekreacyjnymi.
W ramach programu zaplanowano wycieczki :do Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Sianowie, do Darłowa, do Parku Wodnego w Darłówku, do elektrowni szczytowo – pompowej w Żydowie oraz  Słowińskiego Parku Narodowego.

Po ukończeniu cyklu szkoleniowego uczestnicy zdobyli dyplom Środkowopomorskiego Lidera Ekologii.