Żeglarska   Nagroda

9 września 2005 roku klasa II c w nagrodę za zdobycie I miejsca w konkursie na najlepszą frekwencję  w roku szkolnym 2004/2005 pojechała na nietypową wycieczkę. Choć cel podróży nie był zbyt daleki, to sposób, w jaki gimnazjaliści spożytkowali nagrodę, okazał się bardzo atrakcyjny. Gościli w Klubie  Żeglarskim "TRAMP"  w Mielnie, dokąd przyjechali, by zasmakować żeglarskiej przygody.

Przed rozpoczęciem żeglowania musieli przejść trening, podczas którego zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa, poznali komendy wydawane przez kapitana podczas rejsu, np. wybieraj, luzuj, wybierz, luz, ster prawo/lewo oraz nauczyli się, do czego służą kamizelka, kapok i koło ratunkowe.

Po odbyciu obowiązkowego przeszkolenia mogli wreszcie wypłynąć na szerokie wody jeziora Jamno.

Mając do dyspozycji dwie łodzie, postanowili podzielić się na trzy grupy - każda  żeglowała dwa razy po 1,5 godz. Przerwy między rejsami wykorzystali na pieczenie kiełbasek.

Inicjatorką i pomysłodawczynią  żeglarskiej wyprawy była wychowawczyni klasy II c,  Pani Małgorzata Czerepaniak, która   jest instruktorem żeglarstwa i członkiem klubu " TRAMP".  Słowa podziękowania kierujemy także do Pana Jarosława Jaśkiewicza,  kierownika  przystani "TRAMP" w Mielnie - za umożliwienie gimnazjalistom Jedenastki  spędzenia wolnego dnia na żaglach.

Z pewnością ten dzień uczniowie klasy II c  zapamiętają na długo i być może połkną żeglarskiego bakcyla, by w klasie trzeciej wyruszyć w dłuższy rejs.