ZACHOWAJ TRZEŻWY UMYSŁ

Już po raz V przeprowadzono ogólnopolską kampanię profilaktyczną Zachowaj Trzeźwy Umysł pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Sportu. Projekt został przygotowany przy współpracy amerykańskich organizacji: SADD – Students Against Destructive Decisions (Uczniowie Przeciwko Destruktywnym Decyzjom),MADD – Mothers Against Drunk Driving (Matki przeciwko Pijaństwu na Drogach) oraz Positive Coaching Alliance (Liga Pozytywnych Trenerów). Główny cel profilaktyczny realizowany jest przez inicjowanie działań w trzech kierunkach stanowiących jednocześnie szczegółowe cele kampanii,, tj. promowanie zachowań prospołecznych i prozdrowotnych. Nie jestem sam. Dobrze wybieram; przeciwdziałanie negatywnym skutkom używania alkoholu, narkotyków oraz stosowania przemocy. Więcej wiem. Dobrze wybieram; promocja sportu jako alternatywy wobec patologii. Słucham mistrzów. Dobrze wybieram.

W roku 2006 w projekcie uczestniczyło 891 samorządów w całej Polsce. Również Gimnazjum nr 11 w roku szkolnym 2005/2006 przystąpiło do realizacji zadań związanych z projektem i wysłało prace konkursowe uczniów klasy Id.

Z wielką  przyjemnością przyjęliśmy wiadomość, że wśród wielu tysięcy prac konkursowych wyróżnienie przyznano Alicji Szmajdzińskiej - uczennicy klasy II d.  Nagrody wyróżnionym uczniom koszalińskich szkół wręczone zostały przez Prezydenta Miasta Koszalina Mirosława Mikietyńskiego 23 września bieżącego roku podczas Turnieju sportowo-rekreacyjnego dla koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych.

Serdecznie gratulujemy uczennicy oraz opiekunom przygotowującym uczniów Pani Agnieszce Ostrowskiej – wychowawczyni klasy II d oraz Panu Leszkowi Chwistowi – pedagogowi szkolnemu.