Uroczyste pożegnanie absolwentów

Fotorelacja z uroczystości:

Więcej zdjęć z uroczystości na naszym szkolnym Facebook'u >>>

Nagrody Prezydenta Miasta Koszalina

W poniedziałek, 19 czerwca w Filharmonii Koszalińskiej odbyło się wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Koszalina dla laureatów i podwójnych finalistów Konkursów Przedmiotowych oraz laureatów Małych Olimpiad Przedmiotowych w roku szkolnym 2022/2023.

Z naszej szkoły zostało wyróżnionych czworo uczniów wraz z ich opiekunami:

• Maciej Jackiewicz z klasy 8a - podwójny laureat - opiekun Pani P. Karolczuk oraz E. Marcisz,

• Antoni Motyka z klasy 7a - laureat, podwójny finalista - opiekun Pani E. Marcisz oraz A. Chodalska,

• Mikołaj Neubauer z klasy 8a - laureat - opiekun Pani M. Rafalska,

• Adam Cherczak z klasy 5b - laureat MOP - opiekun Pani M. Strugała.

• Gratulacje! Życzymy samych sukcesów na dalszych etapach nauki!

Pasowanie uczniów klas pierwszych

Fotorelacja z uroczystości:

Święto Patrona Szkoły

Jak co roku uroczyste apele z okazji Święta Patrona Szkoły rozpoczynały się słowami hymnu „Lotnik skrzydlaty władca świata bez granic”.

W trakcie apeli uczniowie klas młodszych poznali przygody bohaterów książki Adama Bahdaja „Pilot i Ja” oraz Roberta Zawady „Jak Gapa został pilotem”.
    Zostały one przepięknie przeczytane przez pana dyrektora Przemysława Jaśkiewicza, panią wicedyrektor Agnieszkę Perę, panią Maję Czaplicką, panią Renatę Piechowską i panią Alicję Wilk.
    Uczniowie klas III-VIII uroczyście upamiętnili zasługi polskich lotników, ich bohaterstwo i odwagę w walkach o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Wysłuchali wiersza „Lotnik”, który wyrecytowała Zosia Groblica z klasy VIII a. Młodsi uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli i wysłuchali prezentację przygotowaną przez pana dyrektora Przemysława Jaśkiewicza „Zawody związane z lotnictwem”, a starsi niezwykle ciekawą prezentację: "Ryżanka Japońska, Niesporczaki i Ham. Czyli kogo i co wysłano w kosmos poza ludźmi ?" Dzięki niej usłyszeliśmy wiele interesujących historii związanych z astronautyką.

Towarzyszyła nam piękna dekoracja wykonana przez pana Adriana Podpirko i panią Edytę Malinowską.
    Nad całością czuwały panie: Katarzyna Chrupałła i Anna Pusz, pan Wojciech Jaśkiewicz oraz chłopcy z radiowęzła.

Dzień Edukacji Narodowej

"Nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?"

Jednym z najmilszych dni w szkolnym kalendarzu jest bez wątpienia Dzień Edukacji Narodowej.
    W tym szczególnym dniu uczniowie, zgodnie z tradycją, podziękowali nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za wspólne przemierzanie krętych ścieżek szkolnego życia.

Podziękowali po uczniowsku - wierszem i piosenką. Znakomity, wszechstronnie uzdolniony i mocno urozmaicony zespół uczniów miał jeden cel - sprawić, by na nauczycielskich twarzach pojawił się radosny uśmiech, a w sercach obudziła się życzliwość do całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem świata uczniowskiego.
    Wiele było śmiechu i zabawy, choć nie zabrakło też wzruszeń.
    Na koniec nauczyciele musieli złożyć przysięgę, że będą dbać o swoje samopoczucie i zdrowie oraz że nigdy nie stracą wiary w spełnienie swoich marzeń, a uczniowie zobowiązali się, że postarają się jeszcze bardziej doceniać pracę swoich nauczycieli.
    To właśnie dzięki tej - czasami dosyć trudnej - ale jednak wzajemnej miłości uczniów i nauczycieli serce naszej szkoły bije tak pięknie.

Po części artystycznej przyszedł czas na przemówienia i podziękowania dorosłych.
    W imieniu rodziców wzruszające życzenia złożyła pani Agnieszka Łuczaj, przewodnicząca Rady Rodziców.
    Następnie pan dyrektor Przemysław Jaśkiewicz podziękował nauczycielom i pracownikom za pracę, wręczając Nagrody Dyrektora. Warto tu wspomnieć, że pan dyrektor oraz panie Anetta Borsuk i Elwira Marcisz zostali uhonorowani Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina.

Inauguracja nowego roku szkolnego 2022/2023

1 września 2022 w sali gimnastycznej odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2022/2023.

Był to wyjątkowy dzień, ponieważ po dwóch miesiącach wakacji ponownie spotkaliśmy się w naszej szkole.
    Pan Dyrektor, Przemysław Jaśkiewicz, powitał uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników placówki.
    Podczas przemówienia wyraził nadzieję, że uczniowie rozsmakują się w nauce i chętnie poszerzać będą swoje horyzonty.

Bardzo miłe słowa popłynęły od Pani Agnieszki Łuczaj, przewodniczącej Rady Rodziców.

Pani Agnieszka Pera, zastępca dyrektora, skierowała szczególnie ciepłe słowa do dzieci z oddziału klas pierwszych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edukacją oraz uczniów klas czwartych wkraczających w nowy etap edukacyjny, życząc sukcesów i najlepszych ocen.

Uroczystości towarzyszyło wspomnienie 83 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
    Ofiary wojny i Lotników Polskich uczciliśmy minutą ciszy i hymnem lotników.

Apel przygotował Samorząd Uczniowski, uczniowie klasy IVa i IVb pod opieką Pani Anetty Borsuk i Pana Jarosława Kubickiego, chór szkolny pod kierunkiem Pana Wojciecha Jaśkiewicza, któremu przy konsoli pomagał Grzegorz Kwiatkowski.

Po części oficjalnej uczniowie wszystkich klas I i IV udali się do sal lekcyjnych na spotkania ze swoimi nowymi wychowawcami.
    Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom życzymy, aby był to dobry rok, pełen radości, pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń. Dużo zdrowia, energii i zapału w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanych zadań.

Rozpoczynamy kolejną podróż w świat wiedzy!