IDZIEMY Z POSTĘPEM – ŚWIATŁOWÓD W JEDENASTCE

Od 06.01.2006r. uczniowie Gimnazjum nr 11 w Koszalinie jako pierwsi w mieście mają możliwość korzystania z ogólnopolskiej sieci Pionier. Jest to sieć światłowodów służąca głównie ośrodkom akademickim do celów naukowych, wymiany danych oraz do wytwarzania i testowania pilotowych usług tzw. społeczeństwa informatycznego. Dzięki najnowszej technologii gimnazjaliści Jedenastki mogą korzystać z interaktywnej telewizji, transmisji i konferencji wideo w czasie rzeczywistym  i przede wszystkim z ultra szybkiego dostępu do internetu (100 MB).

Podczas piątkowego pokazu uczniowie mogli zobaczyć tylko niektóre możliwości nowego łącza, tj. pokierować z każdego komputera w szkole kamerą, która zamontowana jest na budynku PK, oglądać Panoramę TVP2  lub porozmawiać z pracownikami CI, którzy byli w zupełnie innym miejscu, za pomocą specjalnego telefonu.

Cieszymy się, ze jako pierwsi mamy takie możliwości i z pewnością okażą się one przydatne nie tylko podczas lekcji informatyki, ale również w szkolnej bibliotece, z której zbiorów uczniowie korzystają na co dzień.