WSZYSTKIE KOLORY RECYKLINGU

To hasło 12 edycji "Sprzątania świata", która odbywała się w dniach  16-18 września. Jej głównym celem było m.in. namawianie ludzi do segregowania odpadów  - informowała  prezes Fundacji Nasza Ziemia Pani Mira Stanisławska-Meysztowicz. Cieszymy się, że tegoroczne hasło ma wymiar bardzo praktyczny, ponieważ Ministerstwo Gospodarki i Pracy w konsultacji z Ministerstwem Środowiska podjęły decyzję o ujednoliceniu kolorystyki pojemników i worków do selektywnej zbiórki odpadów w całej Polsce , tj. białe - na szkło bezbarwne, zielone - na szkło kolorowe, żółte na tworzywa sztuczne i metale oraz niebieskie na papier. Naszym zdaniem, jest to dobra okazja, by zwrócić uwagę na problem śmieci wokół nas i możliwość jego rozwiązania poprzez selektywną zbiórkę odpadów. Szczególnym akcentem koszalińskiej akcji było spotkanie uczestników z władzami samorządowymi miasta. Włodarze podziękowali wszystkim za udział w sprzątaniu oraz zaprosili zgromadzonych do wspólnej fotografii. Kampania  na trwale zadomowiła się również wśród uczniów Gimnazjum nr 11 w Koszalinie. W tym roku – podobnie jak w latach poprzednich - młodzież naszej szkoły chętnie podjęła wyzwanie i licznie przystąpiła do porządkowania wybranych zakątków miasta. Uczestnikami tegorocznego światowego sprzątania byli uczniowie klas pierwszych Jedenastki. W sumie ponad sto osób sprzątało, jednocześnie segregując różne odpady pozostawione przez mieszkańców Koszalina i odwiedzających miasto turystów.