Muzealne Spotkania z Fotografią

Dnia 21.09.2006 roku w Bałtyckiej Galerii Sztuki odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród laureatom Międzynarodowego konkursu dla dzieci młodzieży Muzealne Spotkania z Fotografią.

Celem konkursu jest prezentacja regionalnego dziedzictwa kulturowego poprze bezpośredni kontakt z zabytkami kultury materialnej oraz  zaprezentowania twórczego spojrzenia młodego pokolenia na sztukę muzealną..

Zadaniem uczestników jest przedstawienie wystaw, pojedynczych eksponatów  oraz ich zestawów, a  także budynków muzeum i fragmentów ich architektury, co przyczynia się do kształtowania w młodym pokoleniu  potrzeby obcowania ze sztuką  muzealną.

Laureatką  III  miejsca w kategorii do 14 lat została  Karolina  Nowecka z klasy II a, natomiast tytuł Finalisty konkursu przyznano:

*    Magdalenie Kosteckiej kl. II d,

*    Joannie Kutyłowskiej  kl. II d,

*    Agnieszce Oskoryp kl. II b,

*    Aleksandrze Boruc kl. II d,

*    Julcie Pusz – tegorocznej absolwentce,

*    Patrykowi Ogonowskiemu kl. III d.

Warto dodać, że prace finalistów oraz laureatów zaprezentowane zostaną  na wystawach w całej Polsce, Neubrandenburgu, na Słowacji oraz w Sankt-Petrsburgu.

Ponadto  Laureaci wzięli udział w plenerze „Mielno – tradycje a współczesność” odbywającym  się pod hasłem Ważny jest człowiek.

Szczególne gratulacje należą się Pani Grażynie Brożyńskiej, która od kilku lat  sprawuje opiekę nad uczniami, przygotowując ich do konkursu.