CZŁOWIEK, CYWILIZACJA,POWIETRZE

27 marca 2006 r. w ramach realizacji międzyprzedmiotowego projektu DNI POWIETRZA w naszej szkole odbyło się  seminarium popularnonaukowe zatytułowane CZŁOWIEK, CYWILIZACJA , POWIETRZE.

Celem projektu realizowanego przez nauczycieli : Beatę Sławną- Guzowską, Agnieszkę Świdroń, Małgorzatę Czerepaniak oraz Sebastiana Tałaja było propagowanie zachowań ekologicznych wśród młodzieży, zapoznanie gimnazjalistów  z prawem ekologicznym Unii Europejskiej oraz  rodzajami i źródłami zanieczyszczeń powietrza.

Podczas seminarium odbył się międzyprzedmiotowy konkurs dla klas pierwszych zatytułowany Otoczeni Powietrzem. Zwyciężyła drużyna klasy Ic , II miejsce przypadło zespołowi klasy Ie, III miejsce zajęła reprezentacja klasy  Id. Wiele entuzjazmu wzbudził I Otwarty Konkurs Przedmiotów Latających z I piętra. I miejsce w tym konkursie zajęli uczniowie z klasy IIc, II miejsce przyznano uczniom  z klas; IIc, IIf, IId oraz uczniowi z klasy IIIb.

W seminarium uczestniczyli : Pani Dyrektor Mariola Rink- Przybylska, Przedstawiciele Miejskiej Energetyki Cieplnej, Wydziału Ochrony Środowiska

i Gospodarki Komunalnej, Pani Beata Rudecka z uczniami Koła Przyrodniczego Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie oraz gimnazjaliści Jedenastki.

Organizatorom gratulujemy pomysłu, natomiast uczestnikom wiedzy oraz inwencji twórczych, jakimi musieli się wykazać, startując w przygotowanych konkursach.