GIMNAZJALNE  POTYCZKI

SZCZECIN 2005

21.05.2004r. reprezentacja naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w Regionalnym Finale Gimnazjalnych Potyczek.  Była to druga edycja konkursu przygotowana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Narodowy Bank Polski. W tym roku hasło przewodnie zmagań brzmiało:  Mój region-czas, przemiany, droga do Unii Europejskiej.

Gimnazjum nr 11  reprezentowali uczniowie klasy III g, którzy realizują program autorski Młodzi przedsiębiorczy..  Po przeprowadzeniu klasowych eliminacji do Szczecina  pojechali: Katarzyna Boruc, Jakub Duczmal oraz Filip Leszczyński.

Nasz projekt nazwaliśmy Koszalin wczoraj, dziś i jutro, ponieważ skupiliśmy się na pokazaniu zmian, jakie zaszły w Koszalinie od średniowiecza do współczesności. W tym celu wykonaliśmy makietę miasta, namalowaliśmy na szkle herby Koszalina, opracowaliśmy dwa albumy o naszym mieście, które zatytułowaliśmy  Koszalin wczoraj, Koszalin dziś.

Ponadto przygotowaliśmy foldery promujące miasto i region, zaprosiliśmy do konkursu dzieci z Przedszkola nr 7, przeprowadziliśmy sondę uliczną oraz ankietę wśród młodzieży Liceum im. W. Broniewskiego dotyczącą inwestycji realizowanych w mieście ze środków unijnych.

Opiekę merytoryczną nad realizacją projektu sprawowali: pani Agnieszka Ostrowska oraz pan Przemysław Jaśkiewicz.

Tym razem nie udało się nam zakwalifikować do ogólnopolskiego finału  konkursu, ale w przyszłym roku ponownie spróbujemy swych sił, ponieważ człowiek przedsiębiorczy myśli pozytywnie, wyznacza sobie cele i potrafi zaplanować ich realizację.