OLIMPIADA WYOBRAŹNI

1.06.2006r. już po raz szósty świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności Uczniowskiej zwany Olimpiadą Wyobraźni. Zgodnie z tradycją imprezy tego dnia Pani Dyrektor przekazuje władzę uczniom, którzy są gospodarzami imprezy.

Wśród olimpiadowych atrakcji znalazły się: loteria fantowa, stoisko pyszności oraz prezentacje specjałów kulinarnych z całego świata.

Ponadto można było skorzystać z usług wizażystek, obejrzeć wystawę przedstawiającą historię Koszalina i regionu oraz kupić prace plastyczne wykonane przez uczniów Jedenastki.

Uzdolniona plastycznie młodzież wzięła udział w happeningu pt.Nasza szkoła w czterech porach roku.

Podobnie jak w roku ubiegłym najistotniejszym punktem programu okazał się konkurs o tytuł Superklasy. Podsumowano wyniki ligi zadaniowej konkursu, przyznając każdej klasie punkty za szereg działań podjętych w ciągu roku szkolnego, tj. frekwencję szkolną, udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego, wykonanie plakatu przedstawiającego prawa i obowiązki ucznia Gimnazjum nr 11, opracowanie i zrealizowanie klasowego przedsięwzięcia, udział w Sportowym Dniu Wiosny oraz zaprezentowanie klasy w formie klasowej gazetki.

Podczas Olimpiady Wyobraźni przeprowadzono finałową rozgrywkę miedzy klasami. Zmagania obejmowały konkurs wiedzy o naszej szkole, znajomość zasad BHP oraz turniej sprawnościowy.

Do ścisłego finału zakwalifikowały się klasy: Ic, I d oraz II c.

Najlepszą okazała się klasa IIc, której przyznano tytuł Superklasy oraz  wręczono zwycięski puchar. Poza tym klasa II c otrzymał odtwarzacz DVD. Reprezentacje klas Ic, Id oraz IIc otrzymały również cenne nagrody książkowe.

Przeżyliśmy dzień pełen wrażeń i z niecierpliwością będziemy czekać na kolejną Olimpiadę Wyobraźni.