MOJA MAŁA OJCZYZNA

9 i 10 maja uczniowie klas III Gimnazjum nr 11 w Koszalinie zaprezentowali wystawę pt. Moja mała ojczyzna. Do przeprowadzenia przedsięwzięcia gimnazjaliści przygotowywali się przez kilka miesięcy. Mieli za zadanie przedstawić historię oraz walory naszego regionu. Inspiracji szukali w literaturze historycznej, starych fotografiach, folderach i starych wydaniach lokalnej prasy.

Efekt poszukiwań był naprawdę imponujący, a my mogliśmy podziwiać szereg prac wyeksponowanych na szkolnym korytarzu. Prace miały rozmaitą formę, tj. znalazły się  wśród nich albumy, nagrania na płytach DVD, fotografie, opracowania pisemne oraz filmy nagrane na kasetach HVS.

Pomysłodawczynią i inspiratorką wystawy była Pani Danuta Wojnarowicz, która uczy nas geografii oraz wychowania o społeczeństwie.

Uczniom gratulujemy owocnych poszukiwań, natomiast Pani D. Wojnarowicz świetnego pomysłu.

Jeżeli ktoś nie widział jeszcze wystawy, to już wkrótce podczas Olimpiady Wyobraźni będzie mógł ją podziwiać, ponieważ zostanie zaprezentowana ponownie.

Więcej na temat wystawy możecie przeczytać w Wiadomościach Koszalińskich  Głosu Pomorza z dn. 13-14.05.2006r. Zachęcamy do lektury.