Tydzień w NeubrandenburguWappen der Stadt Neubrandenburg

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z Gimnazjum im. A. Einsteina   w Neubrandenburgu. W kwietniu uczniowie Jedenastki byli gośćmi niemieckich kolegów. Pobyt był bardzo udany i obfitował w wiele niezapomnianych wrażeń. Młodzież zwiedziła miasta Neubrandenburg i Schwerin, poznawała niemiecką kulturę i zwyczaje. Wraz z zagranicznymi rówieśnikami brała udział w lekcjach niemieckiego gimnazjum, poznając specyfikę tamtejszej szkoły. Po zajęciach uczniowie wspólnie grali w siatkówkę, koszykówkę, tenisa, kręgle. Nawiązały się nowe przyjaźnie i wielu z uczestników wymiany zostało zaproszonych na wakacje do Niemiec.

Landschaftsansicht Neubrandenburg (Collage)