Klasa dziennikarska w Neubrandenburgu

23 marca klasa dziennikarska (II d) pod opieką p. Ewy Wrzołek, p. Joanny Sosnowskiej oraz p. Barbary Wasielak wyjechała na wymianę młodzieżową do Neubrandenburga. Wymiana trwała tydzień, uczniowie wrócili z niej bardzo zadowoleni. Oto ich relacja:

Pierwszego dnia, tuż po przyjeździe, odwiedziliśmy lokalną rozgłośnię radiową. Dopiero potem mogliśmy poznać rodziny niemieckie, które nas gościły.

W piątek w Gimnazjum im. Alberta Einsteina odbyły się zajęcia integracyjne. Następnie mieliśmy okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu fabryki systemów grzewczych do samochodów znanych marek – Webasto. To było pouczające doświadczenie… Po obiedzie wyruszyliśmy na wycieczkę po Neubrandenburgu. Wieczorem zaś wzięliśmy udział w benefisie przygotowanym przez uczniów naszego partnerskiego gimnazjum.

W sobotę relaksowaliśmy się podczas zajęć sportowych w sali gimnastycznej. Największe zainteresowanie wzbudziły skoki wzwyż wykonywane przy pomocy trampoliny.

Niedzielę spędziliśmy z niemieckimi rodzinami. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że najlepiej ten dzień wspominał będzie nasz kolega, Michał, który mógł obejrzeć mecz Hansy Rostock na żywo!

Następnego dnia w szkole zostaliśmy podzieleni na trzy grupy: muzyczną, taneczną i teatralną. Przygotowywaliśmy prezentacje mające uświetnić wieczorną dyskotekę. Po ciężkiej pracy odprężyliśmy się, grając w kręgle i bilard. Świetnie się bawiliśmy, prawie tak dobrze jak na dyskotece.

We wtorek byliśmy na lekcjach razem z naszymi niemieckimi kolegami. Kilkoro z nas uczestniczyło w audycji radiowej, prezentując szkołę, klasę, swoje zainteresowania oraz polską muzykę. Inni spotkali się z redaktorem „Nordkuriera”, czyli lokalnego czasopisma.

Przeddzień powrotu wybraliśmy się jeszcze do Schwerinu,
by zwiedzić piękny zamek i pospacerować uliczkami miasta. Aura nam nie sprzyjała, ale nie zrażaliśmy się tym.

W czwartek – 30.03. – nadszedł czas pożegnania z nowymi przyjaciółmi. Było nam trochę smutno. Pokrzepiamy się jednak myślą, że wkrótce znowu się spotkamy – we wrześniu oni odwiedzą Koszalin!