EKOLOGICZNE ABC, CZYLI CO O OSZYSZCZANIU ŚCIEKÓW
WIE KOSZALIŃSKA MŁODZIEŻ

14.01.2007r. w siedzibie Miejskich Wodociągów i Kanalizacji rozstrzygnięto konkurs plastyczny Droga Oczyszczania Ścieków w Koszalinie. Organizatorem projektu było działające przy MWiK Centrum Edukacji Ekologicznej.

Główny cel przedsięwzięcia to rozbudzenie i pogłębienie świadomości ekologicznej wśród młodego pokolenia koszalinian. Konkurs trwał od 15 listopada do 15 grudnia, a zadaniem uczestników było zobrazowanie kolejnych etapów oczyszczania ścieków. Do zmagań przystąpiło 45 uczniów koszalińskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pięcioosobowe jury wybrało najlepsze prace i przyznało 7 nagród oraz  4 wyróżnienia.

Miło jest nam zakomunikować, że Karolina Bugajska z klasy Ig zdobyła

II miejsce wśród gimnazjalistów. Oprócz pamiątkowego dyplomu otrzymała cenną nagrodę rzeczową, tj. namiot.

Gratulujemy uczennicy oraz pani Danucie Wojnarowicz, która przygotowywała uczniów do konkursu. Laureatkom życzymy dalszych sukcesów , a uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.