MUZEALNE SPOTKANIA ZE SZTUKĄ

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w lekcjach muzealnych organizowanych przez Muzeum w Koszalinie. Celem spotkań jest rozbudzenie zainteresowań uczniów historią, sztuką, zabytkami oraz muzeum jako instytucją chroniącą i przybliżającą nam przeszłość. Zajęcia tematycznie związane są z aktualnymi wystawami oraz połączone z wykonaniem plac plastycznych lub fotograficznych.

9 i 16 marca 2006r. uczniowie klasy I c oraz I d podczas wizyty w muzeum mogli wziąć udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym zatytułowanym Moja przygoda w muzeum, który od lat organizuje Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Mamy nadzieję, że ich zdolności plastyczne zostaną docenione i wzorem lat ubiegłych gimnazjaliści Jedenastki zdobędą liczne nagrody oraz wyróżnienia. Opiekę nad przygotowanie uczniów do konkursu sprawuje pani Grażyna Brożyńska.