Koszalińskie spotkanie z legendą

W ramach konkursu wiedzy o Koszalinie Młodzieżowy Dom Kultury zorganizował   Koszalińskie Konfrontacje Teatrów Szkolnych. Wzięło w nich udział kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Koszalina pan M. Mikietyński. Zebrani widzowie mogli podziwiać przygotowane przez młodych aktorów spektakle teatralne oparte na motywach pięknych koszalińskich legend. Nasi uczniowie wystawili sztukę według legendy G. Bojara-Fijałkowskiego „Prząśniczka”. Autorkami scenariusza były panie Tamara Gutta-Aleksandrowicz i Grażyna Brożyńska. Wśród reprezentacji szkół gimnazjalnych najlepsi okazali się nasi artyści. Uhonorowano ich pamiątkowym medalem oraz nagrodami rzeczowymi.