Taki dzień się zdarza raz

- pół wieku Jedenastki

Galeria foto

Wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany dzień. 28.10.2004r. w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych odbyła się uroczysta ceremonia z okazji Jubileuszu 50-lecia istnienia naszej szkoły. Dostarczyła ona zgromadzonym gościom, pracownikom szkoły i młodzieży wielu emocjonujących przeżyć

i wzruszeń.

Wśród osób, które wspólnie z nami uczestniczyły w święcie szkoły, znaleźli się znamienici goście. Między innymi byli to Jego Ekscelencja Biskup Senior Ignacy Jeż, Senator RP Jerzy Niski, Prezydent Miasta Koszalina Mirosław Mikietyński, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Przemysław

Krzyżanowski oraz poprzednie Panie Dyrektor SP nr 11 -  Pani Maria Rogalska i Pani Emilia Gnacińska. Na uroczystość przybyli także dyrektorzy koszalińskich i mieleńskich szkół, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, CEN-u, pracownicy Poradni Psych.-Pedag., Wydziału Edukacji, MOK-u, BTD, ZNP, Solidarności, zaprzyjaźnionego gimnazjum z Neubrandenburga, członkowie Rady Rodziców

oraz absolwenci.

Złoty Jubileusz     Część oficjalną rozpoczęła Pani Dyrektor Mariola Rink-Przybylska,

która, wspominając dobre tradycje SP nr 11, złożyła obietnicę,

że dołoży starań i wraz z nauczycielami zrobi wszystko, by były one

kontynuowane również w Gimnazjum nr 11.

Następnie głos zabrali przedstawiciele władz, którzy podziękowali

za dotychczasową pracę włożoną w wychowanie młodzieży

i życzyli szkole dalszych sukcesów.

W imieniu Towarzystwa Szkół Twórczych Dyrektor

I LO – Pan Rafał Janus – wręczył nagrody

za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej Paniom:

Krystynie Maciejewskiej i Bożenie Horowskiej.

Ważnym momentem uroczystości było przemówienie pierwszej

Pani Dyrektor SP nr 11 – Marii Rogalskiej.

W urzekający sposób przybliżyła ona obecnym historię szkoły, przypomniała sylwetki nauczycieli, z serdeczną pamięcią i ciepłem wspominała najpiękniejsze chwile z dziejów placówki. Uczestnicy uroczystości nie kryli łez wzruszenia – zresztą jeszcze niejednokrotnie pojawiły się one w oczach zebranych.

Miłym akcentem było wręczenie przez Panią Dyrektor Mariolę Rink-Przybylską nagród dla nauczycieli szczególnie wyróżniających się w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Symboliczne znaczenie miała ceremonia pożegnania sztandarów

SP nr 11 i Szczepu Harcerskiego, zamykająca pewien rozdział w historii szkoły. Przygotowali ją Pani Joanna Kalman i Pan Przemysław Jaśkiewicz. Nasze gimnazjum otrzymało nowy sztandar ufundowany przez uczniów szkoły oraz Radę Rodziców, w imieniu której przemawiali Pani Przewodnicząca Anna Kaczmarek i Pan Waldemar Kowalski.

Po części oficjalnej przyszedł czas na prezentację programu artystycznego. Przygotowali go uczniowie pod kierunkiem Pani Stefanii Tomaszewskiej z Teatru „Dialog”, Pani Krystyny Maciejewskiej i Pani Agnieszki Pery.

Młodzież wprowadziła nas w Mickiewiczowski świat bohaterów „Pana Tadeusza”, pięknie recytując fragmenty epopei. Tę część zamknął wdzięcznie wykonany przez uczniów polonez, choreografię którego przygotowała Pani Grażyna Brożyńska.

Ze Szkoły Muzycznej uczestnicy uroczystości przenieśli się do naszego gimnazjum, gdzie nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej ufundowanej przez rodziców i absolwentów SP nr 11. Po zwiedzeniu szkoły i obejrzeniu licznych wystaw przygotowanych na to święto wszyscy mogli wziąć udział w przyjęciu zorganizowanym w sali gimnastycznej.

Każdy gość przybyły na uroczystość otrzymał monografię szkoły, jubileuszowe wydanie gazetki „Szczęśliwa 11” oraz folder informacyjny.

Mottem spotkania z okazji 50-lecia Jedenastki były słowa J.P. Sartre’a: „Być może są czasy piękniejsze, ale te są nasze...” Postarajmy się zrobić wszystko, by te „nasze czasy” czynić wyjątkowymi, wartościowymi i ważnymi.