MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY
 "DLACZEGO JEST MI DOBRZE NA ŚWIECIE?"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  międzynarodowym projekcie edukacyjnym organizowanym pod patronatem słowackiego ministerstwa kultury. Celem przedsięwzięcia  jest na zmniejszenie zainteresowania  młodzieży środkami  powodującymi uzależnienia. Uczestnicząca w nim młodzież uczniów różnych formach plastycznych prezentuje własne stanowisko wobec narkotyków. Kolejnym edycjom konkursu towarzyszą plakaty, kalendarze, pocztówki, puzzle z reprodukcjami dzieł młodych twórców. Każdego roku najlepsze prace biorą udział w wystawie, która prezentowana jest w Austrii, Australii, Bułgarii, Finlandii, Norwegii, Polsce, Szwajcarii, USA, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech.

11 uczniów z naszego gimnazjum  wzięło udział w 13  Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla młodzieży zatytułowanym : „Dlaczego jest mi dobrze na świecie? ” realizowanym przez Narodowe Centrum Oświatowe w Bratysławie.

Miło jest nam poinformować, że prace ośmiorga naszych gimnazjalistów zyskały  uznanie jury i zostały zakwalifikowane do  finału konkursu.

Wyróżniono prace Urszuli Cienkowskiej z  II d, Moniki Ćwikałowskiej z II a,  Elżbiety Goleń z  II b, Natalii Hrehorowicz z  II b, Natalii Matlakiewicz z II b, Piotra Wawrzyniaka z  I e, Sylwii Więcek z  I g oraz Anieli Ziablickiej z  II f.

Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Grażyny Brożyńskiej. Gratulujemy sukcesu i liczymy na pomyślne rozstrzygnięcie finału konkursu.