NASZ SPRZECIW WOBEC AGRESJI I PRZEMOCY

27.10. 20006r. w Gimnazjum nr 11  odbył  się apel poświęcony szerzącej się agresji oraz  przemocy  wśród uczniów polskich szkół. Spotkanie poprzedziła minuta ciszy w hołdzie dla tragicznie zmarłej Ani  – uczennicy gdańskiego gimnazjum.

Podczas spotkania  z młodzieżą Pani Dyrektor  zwróciła uwagę  na niebezpieczne  przejawy agresji, jakie mają miejsce w naszym kraju  i o których   w  ostatnim czasie informowały media.

Ponadto w  swym wystąpieniu Pani Dyrektor poinformowała uczniów o braku tolerancji ze strony grona pedagogicznego na takie postępowanie młodzieży. Zwróciła się również  do uczniów z apelem o tworzenie przyjaznej i bezpiecznej atmosfery w szkole. Podkreśliła , jak ważne w stosunkach z drugim człowiekiem  szacunek oraz godność osobista  i dlatego  powinniśmy reagować na wszelkie przejawy agresji i czynnie im przeciwdziałać. Powinnością każdego z nas jest niesienie pomocy poszkodowanemu, jak również zapobieganie i przeciwdziałanie złu.

Pani Dyrektor w imieniu własnym oraz Grona Pedagogicznego zwróciła się do uczniów z apelem o współdziałanie. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni atmosferę, jaką tworzymy w naszej szkole i dlatego każdy z nas ma na to bezpośredni wpływ. Szkoła musi być miejscem bezpiecznym, gdzie młody człowiek rozwija się intelektualnie oraz kształtuje  właściwe postawy  społeczne.