GIMNAZJUM NR 11 GOSPODARZEM II ETAPU
        XV KONKURSU INFORMATYCZNEGO

Po raz  pierwszy w naszej szkole – 10 stycznia 2007r. – odbył się II  etap XV  Konkursu Informatycznego dla gimnazjów z rejonu Koszalina. Uczestniczyło w nim 35 uczniów z powiatu koszalińskiego i powiatów ościennych, tj.  Darłowa, Czaplinka, Dygowa, Drzonowa ,Barwic, Bornego Sulinowa, Rąbina.

Równolegle w  Szczecinie odbywał się tenże konkurs dla rejonu szczecińskiego - tam brało udział ok. 180 uczniów.

Komisję konkursową stanowili: p. Urszula Rusiak – przedstawiciel koszalińskiego CEN-u oraz nauczyciele z naszej szkoły p. Barbara Wasielak i p. Dorota Buc.

Konkurs przygotowywany był przez nauczycieli informatyki Alicję Saczyńską i Krzysztofa Cichosza  pod patronatem dyrekcji szkoły Marioli Rink-Przybylskiej i Bożeny Horowskiej. Obsługą konkursu  zajmowali się uczniowie klasy informatycznej  ID.

Nauczyciele – opiekunowie  w czasie trwania konkursu spędzili czas przy poczęstunku w czytelni szkolnej. Zostali zaopatrzeni  przez A. Saczyńską w materiały informacyjne  przesłane przez organizatorów IV LO w Szczecinie.

Konkurs miał na celu wyłonienie z każdego powiatu 2 uczniów o największej ilości zdobytych punktów. Wobec powyższego największe szanse mieli uczniowie z małych powiatów, które były reprezentowane często przez 1 lub 2 uczniów. Najwięcej uczestników było z powiatu koszalińskiego 19 osób i tylko 2 osoby mogły się zakwalifikować do III etapu.