Jedenastka wicemistrzem sportowych zmagań

17 września 2005r. w hali ZOS Gwardia  rozegrany został  Turniej szkół-podsumowanie lata. Organizatorami imprezy byli: Koszalińskie TKKF, Urząd Miejski oraz placówki oświatowe Koszalina. Do finałowych zmagań zakwalifikowały się 4 szkoły, które uzyskały najlepsze wyniki sportowe w roku szkolnym 2004/2005, tj. Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 7 oraz Gimnazjum nr 11.

Podczas zawodów rozegrano 10 różnorodnych konkurencji sprawdzających szybkość, zwinność, a także tężyznę fizyczną zawodników.

Początkowo drużyna Jedenastki nie miała szczęścia i, mimo ogromnego serca do walki, musiała ustąpić pola rywalom. Zła passa nie trwała jednak długo i powoli zaczęliśmy odrabiać straty. Stopniowo, ale systematycznie zdobywaliśmy punkt po punkcie, zmniejszając tym samym różnicę miedzy drużynami Gimnazjum nr 5 oraz Gimnazjum nr 7.

Najbardziej emocjonujące okazały się ostatnie konkurencje turnieju. Szczęśliwie reprezentacja Jedenastki odnosiła zwycięstwo za zwycięstwem, dzięki czemu różnice punktowe między drużynami zaczęły maleć. Najbardziej fascynującym momentem imprezy okazało się przeciąganie liny. W tej rywalizacji drużyna Gimnazjum nr 11 okazała się najlepsza. Równie dobrze wypadliśmy w slalomie na hulajnodze oraz biegu sztafetowym. Dzięki zwycięstwom w tych konkurencjach zajęliśmy ostatecznie II miejsce, ustępując tylko drużynie Gimnazjum nr 5.

Dziękujemy naszej reprezentacji za zdobycie tytułu wicemistrza, a rywalom gratulujemy świetnego przygotowania do zawodów i życzymy dalszych sportowych sukcesów.